Rangnick: “Çok daha iyi oynamamız gerekiyor!”

İlk dört yarışında karşı karşıya geldiği Arsenal‘e konuk olmaya hazırlanan Manchester United‘da geçici patron Ralf Rangnick, maç için düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Manchester United’ın yeni menajeri Erik ten Hag hakkında Ralf Rangnick: “Birbirimizi tanımıyoruz, şahsen tanışmadık ama Bayern Münih ve Ajax’ta gördüğüm kadarıyla onun futbolunu seviyorum. Dolu bir sezon öncesi planlıyoruz, kendi kadrosunu yani takımını oluşturma, aynı zamanda şekillendirme şansı ile sahada farklı bir takım ile gelişme göstereceğimizden eminim. Erik’in adaylardan biri olduğunu biliyordum ve o günden itibaren yönetime onun iyi bir seçim olacağını söyledim. Onun çok iyi bir menajer olduğuna inanıyorum.”

Paul Pogba ve takıma geri dönen oyuncuları hakkında Ralf Rangnick: “Doktor iyileşmesinin en az dört hafta süreceğini söyledi. Son maçımız ise Mayıs’ın sonunda. Tekrar oynamasının pek olası olduğunu düşünmüyorum. Onun dışında Scott McTominay, Raphael Varane ve Cristiano Ronaldo ise takıma geri döndü.”

Arsenal hakkında Ralf Rangnick: “Onlar çok taze, son derece genç bir takım. İlk üç maçını kaybettiler ve erken yaşadıklarından sonra doğru sonuçları çıkardılar. Tarzlarına uymayan oyunculardan kurtuldular. Her zaman baskı yapmaya çalışıyorlar ama yine de arkada savunmasızlar. Onları izlemeyi seviyorum ama umarım yarın bize karşı kötü şeyler olmaz.”

Manchester United’ın ilk dörde girme şansı hakkında Rangnick: “Spekülasyon yapmak istemiyorum. Liverpool’daki performanstan sonra bir anlam ifade etmiyor. Sadece çok daha iyi oynamamız gerekiyor. Tamamen farklı bir performans göstermemiz gerekecek.”

Harry Maguire’nin evindeki bomba ihbarı hakkında Ralf Rangnick: “Onu görmedim çünkü bu korkunç ve bu korkunç şeyi dün öğleden sonra öğrendim. O zamandan beri onunla konuşamıyorum. Ama bu, içinde yaşadığımız çılgın dünyanın başka bir kötü işareti. Açıkçası Harry için ve o korkunç deneyimi yaşadığı için çok üzülüyorum ama hepimizin onun arkasında olduğumuzu biliyor. Kulüp, herkes, oyuncular, takım arkadaşları, hepimiz onun yanındayız. Böyle çılgınca şeylerin olması yeterince üzücü.”

Kaynak: https://www.manutd.com/