Rangnick: “Anlık performanslara odaklanmıyoruz!”

Southampton maçı hazırlıklarını sürdüren Manchester United patronu Ralf Rangnick, düzenlenen basın toplantısında takımı ve rakibi hakkında özel açıklamalarda bulundu.

Southampton maçı hakkında Ralf Rangnick: “Bunun zor olacağının tamamen farkındayız, hafta boyunca Spurs’e karşı neler yaptıklarını izledim ve kazanmayı gerçekten hak ettiler; taktik olarak çok yüksek bir seviyede oynadılar, bu bir meydan okuma olacak. Eminim buna hazırız ve maçı kazanmak zorundayız. Her iki ilk yarıda da Middlesbrough ve Burnley’e karşı iyi iş çıkardık ama maç boyunca iyi bir performans göstermemiz gerekiyor, Southampton ciddi bir rakip.”

Eski iş arkadaşı Ralph Hasenhüttl ile karşılaşması hakkında Ralf Rangnick: “Onu altı ya da yedi yıldır tanıyorum, o yıllarda gelişti ve bu bariz ortada. Southampton’da da ne yaptığını görebilirsiniz. Leipzig’de harika bir iş çıkardı, ligde ikinci oldu. Southampton’da elde ettiği şey harika, sadece harika kelimesi onun tanımlamak için yeterli olabilir. Harika bir iş çıkarıyor ancak bu cümleler yarın üç puana ihtiyacımız olmasına yardımcı olmuyor. Maç için tüm mesele bu.”

Cristiano Ronaldo’nun gol orucu hakkında Ralf Rangnick: “Bu sadece onunla ilgili değil. Daha fazla gol atmalı, fırsatlar yaratıyoruz ama takım olarak yeterli gol atamadık. Ama dediğim gibi bu sadece Cristiano ile ilgili bir sorun değil, diğer oyuncularla da ilgili bir sorun. Yeterince gol atmıyoruz. Kaç tane pozisyon yarattığımızı göz önünde bulundurursanız, önümüzdeki haftalarda bunun gelişmesi gerekiyor. Burnley’e karşı ilk yarıda, maçtan önce ve şimdi konuştuğumuz oyun planına çok yakındık. Hak ettiğimiz sonuçlarla kendimizi ödüllendirmek istiyoruz.”

Takım antrenmanlarından memnun olmadığı yönünde çıkan haberler hakkında Ralf Rangnick: “Söyleyecek bir şeyim yok. Herhangi bir gazete okumadım ya da bu makaleler hakkında bilgim yok, yaptığımız çalışma nedeniyle takımın taktiksel olarak nasıl geliştiği apaçık ortada. Bunları antrenmanlarda sağlıyoruz. Oyuncuların neleri yapıp, neleri yapmak istemediğimizi her geçen gün daha da iyi anladığını düşünüyorum. Hücumda ve savunmada bazı sorunlarımız var, bunların üzerine gidiyoruz ve gelişim göstermek istiyoruz. İyi oyunumuzu sürekli kılmak için çalışıyoruz, anlık performanslara odaklanmıyoruz.”

Kaynak: https://www.manutd.com/