Raheem Sterling sözleşme uzattı

Manchester City 23 yaşındaki İngiliz oyuncusu Raheem Sterling ile yeni kontrat imzaladı. Genç oyuncu sözleşmesini 2023’e kadar uzattı.

Raheem Sterling, Manchester City’nin internet sitesine açıklamalarda bulundu. Sterling, “Yeni kontrat imzalamaktan çok memnunum. Gelişmem burada inanılmazdı. Buraya geldiğim andan itibaren benim için doğru seçim olduğunu hissettim.” diye belirtti. Sözlerine devam eden genç oyuncu, “Her sezon, önceki sezonunuzdan daha iyisini yapmak istersiniz. Denemek, geliştirmek ve daha iyi olmak istersiniz. Antrenör kadrosu ve sahip olduğumuz oyuncular ile gelişmek ve iyileşmek için mükemmel bir ortama sahibiz.” dedi.

Sterling, 2015 yılında Liverpool’dan 49 milyon pound karşılığında takıma katılmıştı, bu tarihten itibaren kulüp için 151 maçta 48 gol attı. Bu sezon şu ana kadar City formasıyla yedi gol ve beş asist kaydetti. 23 yaşındaki oyuncu, geçen sezon kariyerinin en verimli dönemini geçirdi. City 100 puanla Premier Lig şampiyonluğunu kazanırken, İngiliz oyuncu tüm kulvarlarda 23 gol kaydetti.

Manchester City’in futbol direktörü Txiki Begiristain, hücum oyuncusu hakkında konuştu. Begiristain, “Bu Kulüp için önemli bir andır. Raheem son iki sezonda dramatik bir şekilde gelişim gösterdi ve şimdi Premier Lig’in en iyi atak yapan oyuncularından biri. İstatistikleri kendi hikayelerini anlatıyor. O hızlı, güçlü ve mükemmel. Hepimiz geleceğini Kent’e adadığı için çok mutluyuz.” diye söyledi.