Puel, “Schmeichel Leicester’da mutlu”

Leicester patronu Claude Puel, kalecisi Kasper Schmeichel’ın, babasının “uzaklaşıp daha büyük bir şey denemek” istediği yorumlarına rağmen kulüpte mutlu olduğunu belirtti.

32 yaşındaki Danimarkalı kaleci sekiz yıl boyunca Leicester’da 300’den fazla maçta forma giydi ve 2014’te Premier Lig’e terfi etmelerinde ve 2016’da şampiyonluk unvanında önemli bir rol oynadı.

Danimarkalı kalecinin babası olan ve eski Manchester United kalecisi Peter Schmeichel, geçtiğimiz günlerde Bein Sports’a oğlunun artık daha farklı maceralara ihtiyacı olduğunu ve Leicester’dan ayrılmasının doğru olabileceğini belirtti. Bunun üzerine Claude Puel, Schmeichel ile bir görüşme gerçekleştirdiğini söyledi. Schmeichel hakkında konuşan Puel, “Geçtiğimiz günlerde onunla bir konuşma gerçekleştirdim. Yakın bir zamanda sözleşmesini uzattı ve burada olduğu için mutlu. Herhangi bir sorun yok, bizi ve projelerimizin farkında, her şey yolunda ilerliyor” dedi.

Peter Schmeichel hakkında fazla konuşmayan Puel, “Kulüp dışındaki insanlar hakkında pek fazla konuşmak istemiyorum. Peter’ı tanımıyorum, bu konu hakkında başka yorum yapmayacağım” diye konuştu.

Son zamanlarda Vardy ile sorun yaşadığı hakkında haberler çıkması üzerine Puel, bu durum hakkında tekrar hiçbir sorun olmadığı mesajını verdi.

Açıklamalarına Demarai Gray’i de değerlendiren Claude, “Dimi’yi görmek güzel bir fırsattı. Performansından memnunum. Fantastik başlangıçlara sahip ve iyi içeri giriyor. Gelecekte daha iyi bir futbolcu olacak. Şu an için tam olarak hazır değil bunun farkındayız. Onun etki yaratmasını bekliyorum” dedi.

Leave a Comment