Potter, “Yeni sezon için sabırsızlanıyoruz”

Premier Lig’in başlamasına sayılı saatler kala kulübün resmi kanalına açıklamalarda bulunan Graham Potter, takımını ve son durumu değerlendirdi.

Yeni sezona başlamak için sabırsızlandıklarını belirten Potter, oyuncularının bu sezona daha istekli baktığını vurguladı. Potter, “Tamamen uygun bir ekibimiz var. Bazıları ülkeleriyle diğerlerinden daha fazla oynadı; bu yüzden hala bazı değerlendirmeler yapmamız gerekiyor ama bugün herkes antrenmanda görünüyor. Bu bizim için iyi. Yeni sezon için gerçekten sabırsızlanıyoruz. Transfer dönemi açıkken belirli sorumluluklarımız var fakat benim için önemli olan sahip olduğum takım. Burada ikinci sezonuna girmeye hazırlanan çok sayıda oyuncumuz var, eminim ki burada büyüyebilir ve çocuklara yardım edebiliriz, bu en önemli şey. Ben White ile herhangi bir aşamada hayal kırıklığı yoktu, ilk günden itibaren bizimle birlikte. Çok fazla gürültü vardı, ama işini gerçekten iyi yaptı. Tüm oyuncularımızın bir sonraki adımı atabileceğini ve gelişebileceğini umuyoruz. Bu takımdan görmek istediğimiz çok daha fazlası var. Her oyuncumuzun gelişim sürecini denemek ve yardım etmek zorundayız. Bu hafta hem Tariq Lamptey hem de Jayson Molumby için çok sevindik ve oyuncularımızın bu tür bir fırsatlar elde edebilmeleri harika. Ülkeni temsil etmek bir onurdur. Onların adına mutluyuz” diye konuştu.

Geçtiğimiz sezonu düşme hattının sadece 7 puan üstünde tamamlayan Brighton, yeni sezonun ilk haftasında Chelsea ile karşılaşmaya hazırlanıyor. Pazar günü oynanacak olan mücadelede Brighton, transferin gözde takımı Chelsea’yi evinde ağırlayacak.