Potter takımının gösterdiği cesaretten memnun!

Brighton & Hove Albion baş antrenörü Graham Potter, Fulham maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında takımının geçtiğimiz sezona oranla daha iyi bir iş çıkardığını belirtti.

Premier Lig’de şu ana dek 12 maça çıkan ve elde ettiği 2 galibiyet, 2 beraberlik ve 8 mağlubiyetle 16. sırada yer alan Brighton’da baş antrenör Graham Potter, takımının geçtiğimiz sezon oynanan maçlara göre daha iyi bir iş ortaya koyduğunu savundu. Potter, “Performans açısından bakıldığında 12 maçlık ilk blokta yaptığımız işler oldukça cesaret vericiydi. Pazar günü Leicester ile oynadığımız maç dışında oynadığımız tüm takımlara karşı önemli ölçüde geliştik ve yakınlaştık. Ama hayal kırıklığına uğradık çünkü hak ettiğimiz puanlara sahip değiliz ve bu dünyada en önemli şeyin bu olduğunu biliyoruz. Bu yüzden denemeye, çalışmaya devam etmeli, bu bakış açısını korumalı ve her şey için savaşmayı sürdürmeliyiz çünkü Premier Lig’de her maç bir mücadeledir ve bunu kabul etmeliyiz” dedi.

Sözlerine devam eden Graham Potter, takımı hakkında sakatlık güncellemesi de gerçekleştirdi. Adam Lallana, Tariq Lamptey ve Adam Webster’ın durumlarına açıklık getiren teknik adam, Lallana’ya ise özel bir parantez açtı. Potter, “Üç oyuncu pazartesi günü antrenmanda yer aldı, bu bizim için iyi. Nasıl tepki verdiklerini görmemiz gerekecek. Leicester onlar için biraz erken geldi, ancak Çarşamba için umutluyuz. Premier Lig’de hem karakter hem de yetenekle ilgili. Yeteneğe güvenirseniz başarılı olamazsınız, ikisine de sahip olmalısınız. Bence oyuncular bunu farklı şekillerde gösteriyor. Bazı sessiz ama dirençli karakterlerimiz var ve kendinden gürültülü karakterlerimiz var, Adam da onlardan biri. Deneyimi ve oyunda başardıklarıyla sahaya bir kalite getiriyor, o kadar açık ki, bize katacaklarından dolayı onu geri getirmekten mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Yarın Tükiye saatiyle 23:00’da Fulham ile karşılaşacak olan Brighton, alınacak bir galibiyetle ligin ortasına ilerlemek için hazırlıklarını sürdürüyor.

Kaynak: https://www.brightonandhovealbion.com