Potter müjdeyi verdi, Dunk geri dönüyor!

Brighton baş antrenörü Graham Potter, düzenlediği basın toplantısında takım kaptanı Lewis Dunk’ın hafta sonu oynanacak olan Aston Villa maçı ile sahalara geri döneceğini duyurdu.

Ekim ayında oynanan Crystal Palace karşılaşmasında gördüğü kırmızı kart nedeniyle sahalardan uzak kalan 28 yaşındaki oyuncunun, hafta sonu kesinlikle sahada olacağını belirten Potter; “Lewis bizim kaptanımız ve onun sahada yarattığı şeylerden memnunuz. O harika bir oyuncu ve şüphesiz onu çok özledik. Bize getirdiği iletişim ve anlayış için ona büyük bir özlem besledik. Lewis hakkında hiçbir şüphe yok, takıma giriyor” dedi.

Oynadıkları olumlu futbola rağmen puan tablosunda beklentilerin altında kalan takımı hakkında da düşüncelerini dile getiren Potter, geleceğe olumlu baktığını ve iyi sonuçlara elbet ulaşacaklarına inandığını söyledi. Potter, “Panik yapmıyoruz. Elde ettiğimiz sonuçlardan dolayı hayal kırıklığına uğradık ve bunu değiştirmek için mücadele ediyoruz. Performanslarımız iyiydi, ancak iyi sonuçlar elde etmek için onları daha da geliştirmemiz gerekiyor. Burada oldukça rahat bir şekilde çift haneli bir puan ile oturabilirdik, o zaman konuşulanlar biraz farklı olacaktı; ancak kendimiz için üzülmenin bir anlamı yok, bir arada kalmamız ve savaşmaya devam etmemiz gerekiyor” diye konuştu.

Transfer döneminde Brighton kadrosuna katılan Danny Welbeck’in her geçen gün daha da iyiye gittiğine dikkat çeken Potter, “Daha yeni geldi ve kendi başına antrenman yapıyordu, bu yüzden ekiple biraz zamana ihtiyacı vardı. Ama güçleniyor ve gerçekten olumlu bir ilk izlenim bıraktı. Burada olmaktan hoşlanıyor, antrenman yapmaktan ve futbol oynamaktan keyif alıyor. Ne kadar çok olursa, kendisi ve bizim için o kadar iyi olur” dedi.

Uluslararası aranın ardından Premier League’de oynanması planlanan dokuzunca hafta maçlarına saatler kala 16. sırada yer alan Brighton, yarın Villa Park’ta Aston Villa’ya konuk olacak.