Potter: “Kazanmak istiyorsak taraftarlarımıza ihtiyacımız var!”

Brighton patronu Graham Potter, hafta sonu oynanacak Arsenal maçı için basının karşısına çıktı. Düzenlenen basın toplantısında kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Potter, sakatlıklar ve Arsenal maçı hakkında görüşlerini belirtti.

Basın toplantısına sakatlık tablosuyla başlayan Potter, Steven Alzate’nin hafta sonu sahada olamayacağını belirtti. Sakatlıklar hakkında güncelleme yapan Potter, “Alzate müsait olmayacak, bunu açık bir şekilde onaylıyoruz. Bissouma ilerleme kaydediyor, bu hafta içinde onunla ilgili bir görüşme gerçekleştireceğiz. Danny Welbeck ise uzmanla görüşüyor, şu an için durumu bu şekilde. Sakat oyuncuların dışında Joel Veltman ise bizim için oldukça değerli bir oyuncu. Yeni bir lige, yeni bir kulübe ve yeni bir ülkeye iyi adapte oldu. Bizim için harikaydı. Şu an için herhangi bir sorun yok diye düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Sakatlık güncellemesinin ardından Arsenal maçına dönen ve hafta sonu oynanacak zorlu maç hakkında konuşan tecrübeli teknik adam, zorlu maç için taraftarlara fazlasıyla ihtiyaç duyduklarını söyledi. Gösterdikleri performansla Ayın Menajeri Ödülü’ne aday olan Potter, “Leicester karşısında özel bir atmosfer vardı, taraftarlar bize çok yardımcı oldu. Hafta sonu kazanmak istiyorsak taraftarlarımıza tekrar ihtiyacımız olacak. Taraftarlarımız bizim için gerçekten önemli. Olumlu bir sonuç almamız için takımımızın iyi oynamasına ihtiyacımız var. Arsenal harika oyunculara sahip yüksek kaliteli bir Premier Lig takımı. Sonuç almak istiyorsak takım olarak gerçekten iyi oynamalıyız. Bu noktalarda daha dikkatli ve öz güvenli bir şekilde hareket etmeliyiz. Şu an için başardıklarımıza sığınarak yerimizde kalmak istemiyoruz” dedi.

Kaynak: https://www.brightonandhovealbion.com/