Potter: “Her şeyi taraftarlar için yapıyoruz!”

Brighton and Hove Albion menajeri Graham Potter, hafta sonu oynanacak Watford maçı öncesi kameraların karşısına geçti. Düzenlenen basın toplantısında düşüncelerini aktaran Potter, takımı hakkında değerlendirmeler yaptı.

Sözlerine iç sahada oynanacak maç için gelecek taraftarlarla başlayan Potter, dolu tribünlerin kendisi için çok özel olacağını söyledi. Potter, “Hepimiz taraftarların geri dönmesini dört gözle bekliyoruz. City’ye karşı bir deneme yaptık ve harika bir atmosfer yarattılar. Şimdi resmi bir maç için yanımızda olmalarını bekliyoruz. Dolu bir ev benim ve bizim için özel olacak çünkü çok uzun zamandır birlikte değiliz, çok şey yaşadık” dedi.

Zaman kaybetmeden konuyu Watford maçına getiren Potter, rakibinin gücünün farkında olduğunu ve maçın kolay geçmeyeceğini söyledi. Potter, “Turf Moor asla kolay değildi ve geçtiğimiz hafta aldığımız üç puandan oldukça memnunuz ama konuşmak için daha erken. Watford’a karşı sıfırdan başlamalıyız. Yine zorlu bir test olacak ama dört gözle bekliyoruz. Onlar Premier Lig’e geri döndü ve neler yapacaklarını hepimiz merak ediyoruz. Kaliteli isimlere sahipler, asla kolay olacağını düşünmüyoruz” ifadelerini kullandı.

Watford maçının ardından takımına geçen Graham, inşa ettiklerinin yapının taraftarlar için olduğunu vurguladı. Tecrübeli teknik adam, “Bir futbol kulübündeki en önemli ilişki, taraftarlar ve oyuncular arasındaki ilişkidir. Taraftarların gurur duyacağı bir oyun stili ve bir takım geliştirmeye çalışıyoruz” dedi. Sözlerine Enock hakkında yorum yaparak devam eden Graham, “Premier Lig’deki yeni oyuncular için futbol mücadelesi benzersiz! Rakip, kalabalık, fiziksellik… Enock, Burnley’de kötü oynamadı, bu taktiksel bir karardı. Öğrenmek ve gelişmek istiyor, bu deneyimden faydalanacak” dedi.

Sakatlıklar hakkında da güncelleme yapan deneyimli menajer, Dan Burn, Joel Veltman, Tariq Lamptey ve Danny Welbeck’in hafta sonu sahada olmayacağını doğruladı. Graham, hafta sonuna kadar yeni bir endişe olmadığını da tekrarladı.

Kaynak: https://www.brightonandhovealbion.com/