Potter, "Her geçen gün gelişmek için savaşıyoruz"

Brighton menajeri Graham Potter, Wolverhampton maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında yaşadıkları sürecin kariyerinin en zorlu sınavı olduğunu itiraf etti.

Geçtiğimiz sezonu 41 puanla tamamlayan ve Premier League hikayesini sürdüren Brighton’da menajer Graham Potter, bu sezonun zorlu döneminin kendisini farklı bir boyuta ittiğini belirtti. Düzenlenen basın toplantısında kariyerinin en zorlu teknik direktörlük deneyimini yaşadığını itiraf eden Potter, takımının her gün gelişmek için daha çok savaştığını vurguladı.

Maçların kazanılması gerektiğine dikkat çekerek sözlerine başlayan Potter, “Futbol maçlarını kazanamazsanız, insanları doğru yolda olduğunuza ikna etmek daha zordur, bunu anlayabilirim. 36 puanla bitiren bir takımı devraldık ve ilk sezonumuzda puanımızı 41’e çıkardık. Oyun tarzını değiştirdik ve daha genç oyuncular ekledik. Ancak iyileştirmeye devam etmek istiyorsuz ve mevcut haliyle sonuçlar iyileşmedi, böylece eleştiriyi anlayabilirsiniz. Hırsımız var, bu sezon kazanabileceğimize inanarak her maçta yer aldık ama yapamadık. Aynı zamanda şanslı değilseniz, kendinizi bizim durumumuzda bulabilirsiniz. Oyunun ve medyanın yapısına göre, oynamak için hala 28 maç varken on maçtan sonra bir küme düşme savaşında olarak tanımlanabilirsiniz” diye konuştu.

Sözlerine devam eden Potter, “Bu en üst düzeyde sadece hayat ve futbolun olduğunu kabul ediyorum. Sırf kariyerimin en zorlu dönemi olduğu için, bunun kötü bir şey olduğu anlamı çıkarılmasın. Kendimi keşfetme ve zor bir dönemden geçme fırsatına sahip olduğum için gerçekten şanslı olduğumu biliyorum. Beni destekleyenlere teşekkür etmek istiyorum çünkü zor bir yıl geçiriyoruz ve bunu destekleyen pek çok kişi var. Neler olduğunu ve nereye gitmeye çalıştığımızı anlıyorlar. Onlara takımı geliştirmek için her gün mücadele edeceğimize söz vermek istiyorum. Zor bir yıl oldu ve anladığım kadarıyla herkes mutlu değil ama tanıştıklarımın çoğu harika hissediyor. Planımızın kısa vadeli olmadığını herkesin anlamasını istiyorum” dedi.

Kaynak: https://www.brightonandhovealbion.com

Social profiles