Potter: “Hayal kırıklıklarımızı gidermek istiyoruz!”

Sahasında Leeds United’ı ağırlamaya hazırlanan Brighton patronu Graham Potter, düzenlenen basın toplantısında değerli görüşlerini paylaştı.

Takımının sakatlık tablosu hakkında güncellemeler yaparak sözlerine başlayan Potter, “Enock Mwepu bu hafta iyileşti ve bizimle birlikte antrenman yaptı. Nasıl olduğunu görmemiz gerekiyor ama kadroda olma şansı gerçekten yüksek. Steven Alzate ve Danny Welbeck gerçekten iyi ilerleme kaydediyorlar, onların da durumlarına ayrı ayrı bakıyoruz” dedi.

Sakatlık tablosundaki yeniliklerin ardından kendisine sorulan kişisel oyuncu düşünceleriyle sözlerine devam eden Graham Potter, kalecileri Roberto Sanchez ve Jason Steele’in durumlarını değerlendirdi. Potter, “Rob’a çok inanıyoruz, kalitesini biliyoruz ama Jason’ın kalitesini de biliyoruz. Böyle oyunculara sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Rob iyi tepki verdi, kırmızı kartın ardından kendini topladı ve yakında bizimle birlikte olacak. Sonuçtan dolayı hayal kırıklığına uğradı ama hepimiz onun arkasındayız ve bundan dolayı aramıza daha güçlü bir şekilde dönecek. Jason ile çalışma şeklimizden memnunum, Rob’un olmayışından değil, her zaman onunla birlikte çalışmaktan keyif alıyorduk” diye konuştu.

Oyuncu yorumlarının ardından hafta sonu oynanacak olan Leeds United maçına değinen Potter, Aston Villa maçındaki mağlubiyeti unutturmak istediklerini vurguladı. Potter, “Hayal kırıklığına uğradık çünkü Villa’ya karşı oynamak istediğimiz kadar iyi oynayamadık. Şu an neyi daha iyi yapabileceğimize bakıyoruz. Takım olarak çok dürüst bir oyuncu topluluğuna sahibiz, herkes neyi geliştirmemiz gerektiğini arıyor. Gelişmeye devam etmek ve seviyemizi biraz daha yükseltmek istiyoruz. Her zaman buna boşluk var ve sürekli ilerlemek istiyoruz. Leeds’in oynama tarzı nedeniyle maç elbette keyifli olacak, elbette zor olacak. Taraftarlarımızla birlikte elimizden gelenin en iyisini yapıp, işleri yoluna sokmak istiyoruz” diye belirtti.

Kaynak: https://www.brightonandhovealbion.com/