Potter: “Gördüğüm en iyi birlikteliğe sahibiz!”

Brighton patronu Graham Potter, Crystal Palace maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında soyunma odasındaki ruh ve birlikteliğin kulüpte geçirdiği süre boyunca gördüğü en iyi dönemini yaşadığını söyledi.

Son altı maçında mağlubiyet görmeyen ve pazartesi günü sahasında Crystal Palace ile karşılaşacak olan Brighton’da menajer Graham Potter, düzenlenen basın toplantısında takım içindeki atmosfere dikkat çekti. Brighton’ın başında geçiridiği süre boyunca bundan daha iyi bir takım içi birliktelik görmediğinin altını çizen Potter; “Grup, ruh hali açısından buraya geldiğimden beri en iyi halinde, ancak bu her zaman puanlara yansımaz. Sadece taraftarlarımız için büyük bir oyun olan ve bizim için puan sayımızı artırmaya çalışacak bir sonraki maça odaklanmalıyız. Bu iyi his, sağlıklı bir rekabete dayanıyor çünkü herkes oynamak istiyor. Oynamayan oyuncular destekleyici ve takıma yardım etmeye hazır ki bu bizim için gerçekten iyi” dedi.

Sözlerine devam eden Potter, “Zor bir dönemden geçtik ve birlikte kaldık. Ardından bazı iyi sonuçlar aldık. Bu deneyimin bir sonucu olarak büyüyebilirsiniz ve yapmaya devam etmek istediğimiz şey tam olarak bu. Bu şekilde devam etmeli, takım içindeki ruhu sahaya yansıtmalıyız. Herkes oynamak için kendisini öne atıyor, bundan dolayı memnunum. Puan tablosu ve taraftarlar için maça odaklanmalıyız” diye belirtti.

Düzenlenen basın toplantısında son olarak Graham Potter’a Crystal Palace’ın yıldız oyuncusu Wilfried Zaha’nın sakatlıktan dolayı maça çıkamama durumu soruldu. Potter, “Ligdeki herhangi bir takım kaliteli bir oyuncusunu sakatlık nedeniyle kaybettiyse özleyecektir, ancak her takımın eğer önemli bir eksik oyuncusu varsa yükselebilecek başka oyuncuları da vardır. Durumu sadece Zaha olarak algılamıyoruz” yanıtını verdi.

Potter ayrıca sakatlık nedeniyle forma giyemeyecek oyuncuların isimlerini ve maç kadrosuna girebilecek oyuncuların durumlarına da açıklık getirdi. Tarık Lamptey’in maçı kaçıracağını doğrulayan Potter, Adam Webster’in durumuna ise maç günü karar vereceklerini söyledi. Danny Welbeck ve Alireza Jahanbakhsh ise antrenmanlarda iyi bir görüntü çizdiklerini vurgulayan Graham, oyuncuların maç kadrosunda yer alacaklarını belirtti.

Kaynak: https://www.brightonandhovealbion.com