Potter: “Gidecek çok yolumuz var!”

Zorlu Manchester City maçı için hazırlıklarını sürdüren Brighton patronu Graham Potter, düzenlenen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Pep Guardiola ile arasında geçen olumsuz davranışların tekrarlanmayacağını söyleyerek basın toplantısına başlayan Brighton menajeri Graham Potter, geçmişte yaptığı tüm olumsuz davranışları geride bırakarak Guardiola’ya sarılmak istediğini söyledi. Düşüncelerini paylaşan Potter, “İlk gol sonrası benden görmek istemeyeceğimiz kadar kötü bir hareket yaptım ve bunun olmaması gerekiyordu. Kasıtsız bir tepkiydi, ama yine de zayıftı. Maalesef mükemmel bir insan değilim. Maçtan önce ve sonra onun elini sıkacağım, umarım bana sarılır. Ama hayatta bazen böyle şeyler oluyor. Bunların benim açımdan tekrarlanmaması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Guardiola özelindeki yorumlarının ardından sakatlık güncellemesi yaparak basın toplantısına devam eden Potter, “Adam Webster bu haftayı iyi geçirdi, iyi antrenmanlar yaptı ve belki bu hafta sonu için uygun olabilir. Danny Welbeck ve Steven Alzate hala takımdan uzaktalar, ancak diğer herkes maç için uygun gözüküyor” dedi.

Tariq Lamptey ve Solly March’ın durumlarına ise özel olarak değinen Potter, iki oyuncusundan da memnun olduğunu söyledi. Potter, “Tariq geçtiğimiz hafta gerçekten iyi bir yanıt verdi. Sahada olduğu için heyecanlıydı, bundan zevk aldı. Yapacak çok işi var ve sadece hepimizin bildiği Tariq Lamptey’e geri dönmesine yardım etmeye devam etmemiz gerekiyor. Solly için biraz sinir bozucu oldu ama gerçekten iyi antrenmanlardan geçti. Bunlara karşı iyi bir yanıt verdi. Birçok pozisyonda oynayabilir ve bizim için önemli bir oyuncu. İleriye dönük bizim için önemli bir oyuncu olacak, onun aramızda olmasından çok mutluyuz” diye belirtti.

Son olarak takımının performansını ve içinde bulundukları durumu değerlendiren Potter, ekibinin doğru yolda ilerlediğini vurguladı. Potter, “Arka tarafta iyi bir rekabetimiz var. Sekiz maçtan 15 puan aldık ve açıkçası iyi şeyler yapıyoruz. Bir hafta içinde önümüzde üç maç var, bu yüzden yeni fırsatlar olacak, bunun farkındayız. Hep düşündüğümüz bir şey var. Her zaman geliştirebileceğimiz yeni şeylere bakıyoruz. Bazen gol atamadığınız veya kaybettiğiniz dönemlerden geçiyorsunuz, bunları hepimiz yaşıyoruz. Gelişebiliriz, daha iyi oynayabiliriz ve yapacak işlerimiz olduğunu biliyoruz. İyi bir yerdeyiz ama daha gidecek çok yolumuz var, çalışmaktan vazgeçmiyoruz” dedi.

Kaynak: https://www.brightonandhovealbion.com/