Potter: “Gerrard üst düzey bir menajer olma yolunda!”

Aston Villa menajeri Steven Gerrard’a hoş geldin mesajı vermek için hazırlıklarını sürdüren Brighton patronu Graham Potter, düzenlenen basın toplantısında özel açıklamalarda bulundu.

Basın toplantısına Aston Villa ile Premier Lig’e geri dönen Liverpool efsanesinden bahsederek başlayan Potter, Steven Gerrard’ın menajerlik anlamında büyük bir potansiyeli olduğunu vurguladı. Potter, “En iyi oyuncuların en iyi yönetici olma potansiyeli var ve Steven bu yolda ilerliyor, onun neler yaptığına tanık oluyoruz ve sadece Aston Villa taraftarları değil, bizler de onun geleceği hakkında heyecanlanıyoruz. Hafta sonu onunla karşılaşacak olmak çok özel ve önemli bir randevu. Maçı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Steven Gerrard hakkındaki özel düşüncelerinin ardından sakatlık güncellemesine geçiş yapan Graham Potter, takımı hakkında güncelleme yaptı. Potter, “Enock Mwepu bu hafta sonu bizimle birlikte olmayacak, oynamak için uygun gözükmüyor. Durumu çok kötü değil, ancak oynamak için daha zamanı olduğunu düşünüyoruz. Leeds maçı için onun adına umutluyuz ama ufak bir kas sıkışması var. Aaron Connolly ise antrenmanlara katılıyor ve durumu iyi gözüküyor, topuğunda herhangi bir sorun gözükmüyor, oynamak için uygun olacaktır. Genel olarak sakatlık tablosu özeti bu şekilde” diye konuştu.

Brighton hakkındaki düşüncelerinin ardından rakibi Aston Villa’ya odaklanan Potter, hafta sonu oynanacak karşılaşma için Steven Gerrard’ın idman sürelerine dikkat çekti. Potter, “Ne kadar iyi olurlarsa olsunlar Steven Gerrard ve ekibi sadece birkaç seans yaptılar, bu yüzden Aston Villa’daki iki seanstan üç yıllık Rangers performansı beklemek haksızlık olur. Dünyayı hemen kurtarmasını beklemiyoruz, geçmişi analiz edebiliriz ama neler yapacağını bilemeyiz. Biz sadece elimizden gelenin en iyisini yapacağız ve maç için hazır olacağız” dedi.

Son olarak Brighton menajeri olarak 100. maçına çıkacak olmasına değinen Graham, “Topluluk olarak çok fazla düşündüğüm bir şey değil ama güzel bir sayı. Çalkantılı bir dönem geçirdik, birçok zorluk yaşadık ve her şeyin biraz daha iyi olduğu bir yer haline zamanla geldik. Her zaman gelişmeye yer var, bundan sonra yine böyle olacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.brightonandhovealbion.com/