Potter: “Aston Villa’nın net bir kimliği var!”

Brighton menajeri Graham Potter, Aston Villa maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında takımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Sözlerine sakatlık sorunu yaşayan oyuncularını değerlendirerek başlayan Potter; Davy Propper ve Adam Webster’ın durumlarına açıklık getirdi. Potter, “Davy Propper bugün bizimle antrenmanda yer aldı ve böylece onu sahada göreceğiz. Sanırım cumartesi günü kadroda olacak. Adam Webster için son dakikayı bekliyoruz ve bir karar alacağız. Ona şüpheli diyebilirim ama onu göz ardı edemem” ifadelerini kullandı.

Takımının yeni yıl ile iyi bir form yakaladığına vurgu yaparak sözlerine devam eden Potter; “Yılbaşından beri ligde formdayız. Performanslarımız bir adım ileri gitti ve sonuçlar bizim için daha olumlu oldu. Dün gece bile grup için olumlu geçti. Bu süreci takip etmeliyiz ve yakaladığımız formu sürdürmek için çalışmaya devam etmeliyiz” dedi.

Oyuncularını tek tek değerlendirerek basın toplantısınuı sürdüren Potter sözlerine ilk olarak Rob Sanchez için ayrı bir parantez açarak başladı. Graham Potter, oyuncusunun her geçen gün daha iyiye gittiğini belirtti. Potter, “Bizim için iyi iş çıkardı, kendine güveni artıyor ve daha iyi hale geliyor. Maç oynadıkça böyle olması normal. Her zaman onun potansiyeline ve özelliklerine inandık. Geçen hafta sonu bize çok yardımcı oldu ve onunla çalışmaya devam etmeliyiz” diye belirtti.

Rob Sanchez’in ardından Moises Caicedo’yi değerlendirerek devam eden Potter, “Gerçekten iyi bir izlenim bıraktı. Dün gece grubu deneyimlemesi için bir şansı vardı. Dinlendirdiğimiz oyuncularımız vardı ve bu onun için güzel bir şanstı. O ülkeye ve bize uyum sağlayan genç bir adam, bu yüzden ona bu zamanı vermeliyiz” dedi.

Tariq Lamptey için ise geleceğe olumlu bakan deneyimli teknik adam, oyuncusunun yaşadığı sürecin altını çizdi. Graham, “Sahalara geri dönmek üzereyken bir adım geri attı, bu onlardan sadece biri. İyi ilerleme kaydediyor ama son birkaç ayından sonra onu yönetmemiz gerektiğini biliyoruz. Onun hakkında doğru karar vermeliyiz. Yaşanılan durumu minimum hata ile kapatmalıyız” diye vurguladı.

“GELECEĞE DOĞRU YATIRIM YAPTILAR”

Son olarak oynanacak Aston Villa maçı hakkındaki görüşlerini de belirten deneyimli teknik adam, rakibinin kadrosuna ve form grafiğine dikkat çekti. Graham, “Kadrolarına iyi bir denge sağlayarak yeni oyuncular aldılar ve iyi yatırım yaptılar. Çok çalışıyorlar ve net bir kimlikleri var, övülmesi gereken çok şeyleri var. İyi bir form yakaladılar ve kesinlikle bizim için kolay olmayacak. Onların sahip oldukları yeteneklerin farkındayız ve bunun için plan yapıyoruz” dedi.

Kaynak: https://www.brightonandhovealbion.com