Potter: “Alınan sonuç çok güzeldi!”

Ligin açılış haftasında Manchester United‘a karşı gösterilen olumlu performansın ardından Newcastle United ile karşı karşıya gelmeye hazırlanan Brighton patronu Graham Potter, maç için düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Manchester United maçını değerlendiren Graham Potter: “Pazar günü alınan sonuç çok güzeldi! Her zaman mükemmel olamazsın, acı çektiğimizi ve bazı küçük sorunlarımız olduğunu biliyorum ama sonunda iyi bir sonuç elde ettik. Maç boyunca düşüncelerimizi koruduk ve yapmamız gerekeni yaptık, bizim için güzeldi.”

Manchester United maçında gösterdiği performansla övgüler alan Danny Welbeck hakkında Potter: “Danny, onunla çalıştığımdan beri bulunduğu en iyi durumda, gerçekten iyi bir durumda. Herkes ona hayranlıkla bakıyor ve gerçekten iyi oynuyor. Futbolundan keyif aldığı için mutluyuz.”

Dikkat çeken bir diğer isim Moises Caicedo hakkında Potter: “Moises iyi oynuyor ve futbolundan keyif alıyor. Onu sürekli değerlendiriyoruz. Takıma gerçekten iyi adapte oldu ve iyi bir seviyede performans gösteriyor, ancak ona çok fazla baskı yapmak istemiyoruz.”

Hafta sonu karşılaşacakları Newcastle United hakkında da konuşan Graham Potter: “Newcastle geçtiğimiz hafta sonu etkileyiciydi. Eddie harika bir iş çıkardı. Takım olarak onları ve oyuncularını geliştirdi. Onun yaptığı işe çok saygı duyuyorum. Zorlu bir mücadele olacak.”

Sakatlıklar hakkındaysa küçük bir güncelleme yapan Brighton patronu Graham Potter, yeni bir sakatlık olmadığını belirtirken, bilinen tek eksiğin Jakub Moder olduğunu söyledi.

Kaynak: https://www.brightonandhovealbion.com/