Portekiz’in geleceği Wolves’da!

Wolverhampton kulüp rekoru kırarak Porto’dan Fabio Silva’yı kadrosunda kattı. 35 milyon sterlin karşılığında transfer edilen 18 yaşındaki oyuncu Wolves ile beş yıllık sözleşme imzaladı.

Portekiz’in geleceği olarak görülen oyunculardan biri olan 18 yaşındaki oyuncu, geçtiğimiz sezon Porto için 12 Primeira Liga maçında bir gol kaydetti. Avrupa Ligi’nde Sevilla’ya elendikten sonra kameraların karşısına geçen Nuno Espirito Santo, yapılacak transferler ile takımı güçlendirmeleri gerektiğini belirtmişti. Nuno Santo yönetimindeki Wolves, bu yaz için Fabio Silva ile transfere başlamış oldu.

Wolves Yönetim Kurulu Başkanı Jeff Shi, kulübün websitesine yaptığı açıklamalarla transferi değerlendirdi. Jeff Shi, “İşe alım ekibimiz, 16 yaş altı Portekiz için oynadığından beri Fabio’yu izliyor ve her zaman kendi yaş grubunda Avrupa’nın en iyi dokuz numarası olduğunu düşünüyorlar. Fabio sadece inanılmaz teknik yetenek göstermekle kalmayan, aynı zamanda kendi yaşındaki bir oyuncu için oyun zekası da birinci sınıf olan genç bir oyuncu. Fabio, nesiller arası bir yetenek olma potansiyeline sahip ve onun Nuno altında geliştiğini görmek bizim için çok heyecan verici. O, taraftarlarımızın seveceği türden bir oyuncu” diye konuştu.

Fabio Silva, geçtiğimiz sezon Porto ile yeni bir sözleşme imzalamıştı. Genç yeteneğin sözleşmesinde 125 milyon euroya serbest kalır maddesi yer alıyordu. Geçtiğimiz sezon Porto U19 ve Portekiz U19 takımlarında toplamda 39 maça çıkan yetenekli isim 33 gol kaydetmişti.