Pogba sorunu her geçen gün büyüyor!

Dünyanın en ünlü oyuncu danışmanlarından biri olan Mino Raiola, oyuncusu Pogba’yı sahibsiz bırakmadı. Pogba ile Manchester United arasında neler olup bittiği merak edilirken, Pogba’nın danışmanlığını yapan Mino Raiola gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Chelsea maçı sonrası Solskjaer’e Pogba sorusu sorulduğunda Solskjaer şu cevabı vermişti: “Pogba, Raiola’nın oyuncusu değil bizim oyuncumuz. Paul’a temsilcisine ne söylemesi gerektiğini söyledim. Mino ile ben konuşmadım, bu kesin. Mino (Raiola) ile ilgili medyada yorum yapmak zorunda değilim ve onun ne söyleyeceğini tahmin edebiliyorum. Muhtemelen onunla konuşmayacağım. Herkesin bir sesi ve bir düşüncesi var, hakkımızda söylenecek şeyler var.”

Bu sözlerin ardından konuşma şansı yakalayan ve düşüncelerini belirten Raiola, “Pogba ne benim ne de Manchester United’ın mülkü değil. Paul, Paul Pogba’nın… Düşüncelerimi düşünüp ifade edebilen özgür bir vatandaşım. Şimdiye kadar ona iyi davranabilirdim. Solskjaer yaz aylarında Pavlus’a söylediklerini hatırlamalıdır. Bence Solskjaer farklı nedenlerle hayal kırıklığına uğramış olabilir ve şimdi bazı sorunları karıştırıyor.” ifadelerini kullandı.

Sky Sports’ta görev alan eski Manchester United futbolcusu Gary Neville ise yaşananların ayrılıkla sonlanacağını söyledi. Neville, “Herkese açık olarak kulübü utandırmaya çalışıyor. Günün sonunda, oyuncusunu savunduğundan ve Paul Pogba’ya bağlı kaldığından eminim, ama Solskjaer’in Pogba’ya karşı agresif bir hamle olduğunu söylediğini sanmıyorum. Manchester United’ın oyuncusu olduğunu, onun için 90 tuhaf milyon ödediklerini ve kulüpte kalmasını, iyi oynamasını istediklerini söylediklerini biliyoruz. Ama Raiola bir durum yaratmak istiyor. Pogba’yı kulüpten ayırmak istiyor ve bir sonraki maaş gününü ondan bekliyor. O oyuncudan onlarca hatta milyonlarca pound yaptı ve geri kalanı için bunu yapmaya devam edecek. Mino Raiola için Pogba altın yumurta. Bu durum Paul Pogba’nın Manchester United’dan ayrılmasıyla sona erecek.” diye konuştu.

Gary Neville’ın düşüncelerine Roy Keane destek olduğunu belirtti.

Leave a Comment