“Kulübümle sözleşmem devam ediyor”

Geçtiğimiz yaz Dünya Kupası’nı kazanan Fransız yıldız, Premier Lig’e Manchester United ile çalkantılı bir başlangıç yaptı. Sezonun ilk iki maçında ikisi de penaltıdan olmak üzere gol bulan Pogba, Brighton ve Tottenham mağlubiyetlerinde eleştiri almıştı. Basında sürekli Barcelona ile olan spekülasyonlar hakkında kendisine yöneltilen mikrofonlara, ‘’Manchester United’ta hala bir kontratım var.’’ cevabını verdi. Uzun vadeli net bir konuşmadan kaçınan başarılı orta saha oyuncusunun, Premier Lig’de geleceğinin ne olacağı merak konusu.

25 yaşındaki orta saha oyuncusu, yaz aylarında Barcelona’ya taşındı. Bu hareketi, Manchester United’tan ayrılacağı şeklinde yorumlanan Pogba’nın, UEFA Uluslar Ligi’nde Almanya maçı öncesi yaptığı açıklamalarda, ‘’Ben, ManU ile hala bir kontrata sahibim ve orada oynuyorum fakat gelecekte ne yaşanabileceğini kim bilebilir?’’ dedi.

Perşembe günü çıkan haberlere göre, Pogba, ocak ayında Birleşik Krallık’tan hareket etmeyecek ve en az önümüzdeki yaz ayına kadar kulüpte kalacak. Mourinho ile ilişkisi sorulan Pogba, ‘’ Saf bir coach-oyuncu ilişkimiz var. Bu doğru. Sizi temin ederim ki, hangi antrenör olduğu fark etmeksizin Manchester United için her zaman %100’ümü veriyorum ve vermeye de devam edeceğim. Daha fazlasını söylemem.’’ diye konuştu.

Pogba, 2016 Ağustos ayında, 89 milyon sterlin karşılığında Manchester United ile beş yıllık sözleşme imzalamıştı.