Pochettino: “Tottenham ile sonsuza dek devam edebilirim”

Mauricio Pochettino, kariyerini Tottenham ile bitirebileceğini ima etti. Pochettino, kariyerinin geri kalanını Tottenham menajeri olarak geçirebileceğini söyledi.

Arjantinli, eski Kuzey Londra’daki rakibi Arsene Wenger’ın Arsenal’deki saltanatını gözlemlediğini ve bir gün Fransız menajeri sınama fırsatına sahip olmayı sevebileceğini söyledi. Wenger’in Arsenal’in başında olduğu zamanlardan bahseden Pochettino, başarılarının doğasını yansıtırken, her şeyin sona erdiğini görmekten üzüldüğünü itiraf etti. Pochettino, “Arsene Wenger’e muazzam bir saygı duyuyorum. Çünkü Arsenal gibi bir kulüpte 22 yıl sorumlu olduğundan ve o dönemde gerçekleştirdikleri her şeyden bahsettikleri için. Çok iyi olman gerekiyor, sadece antrenör olarak değil, her anlamda iyi olmalıyım. Bu şekilde bitirdiği için üzülüyor. Bizim için bu bir tutku değil. Wenger’in Arsenal’e verdiği her şeyi düşünürsek bu şekilde bitirmesi adaletsiz oldu” dedi.

Tottenham patronu, Londra’nın kuzeyindeki Wenger’in saltanatını kopyalamak için Spurs ile kariyerinin sonuna dek çalışabileceğini söyledi. Pochettino, “Burada 20 yıl olmayı ve burada kariyerimi bitirmeye karar vermeyi umuyorum. Ama bir gün fırsat bulursam, bitirdiği şekilde mutlu olup olmadığını ona sormam gerekiyor” diye belirtti.

Tottenham’ın Premier Lig’in seçkin ekipleriyle mali olarak rekabet edememesiyle ilgili çok şey çizildi, ancak Pochettino başarılı bir taraf oluşturmanın anahtarı olarak parayı görmüyor. Mauricio, “Bu tür büyük paralara sahip olmak benim hayalim değil. Elbette size yardımcı olacak, ama benim hayalim bu değil. İnsanlar tek yolun para olduğunu düşünüyorlar. Ama şu an mutluyum. Bugün kulüp, kulübün yapması gerekeni yapıyor ve burada Tottentam’a yardım ettiğim için çok mutluyum. Gelecekte Tottenham’ın ödül kazandığını görebiliyorum, bizimle ya da onsuz bilmiyorum, bir yıl ya da beş yıl içinde olacak, yaptığımız tüm temel bunu için. Her şey gelecekte Tottenham’ın sadece İngiltere’de değil tüm dünyada heyecan verici bir kulüp olması için” dedi.