Pochettino: Tottenham hala şampiyon olabilir!

Mauricio Pochettino, Leicester maçı sonrası Tottenham’ın hala Premier Lig şampiyonluk yarışında olduğunu söyledi. Pochettino, Liverpool ve Manchester City ile olan aradaki puan farkını kapatmak için Tottenham’ın çaba gösterdiğini vurguladı.

Tottenham 26 hafta sonunda 60 puanda bulunuyor. İkinci Liverpool 26 hafta sonunda 65, Manchester City ise maç fazlası ile 66 puan ile liderlik koltuğunda oturuyor. Tottenham, son haftalarda yükselişe geçen ve dördüncülüğe kadar yükselen Manchester United’ın ise 9 puan önünde yer alıyor.

Leicester galibiyetinden sonra kameraların karşısına geçen Pochettino, “Kazanmamız gereken zamanlardayız. Oyuncularımın her birinin kahraman olduğunu düşünüyorum. Maç içinde gayretimiz inanılmazdı. Her zaman aynı seviyede oynamadığımızı kabul ediyoruz ve bunu yapmak gerçekten imkansız. Fakat hala buradayız ve bunu sürdürmek istiyoruz, yine savaşıyor olacağız” diye belirtti.

Maç sonu hakemi, Son’un sarı kartını ve golünü de değerlendiren Tottenham patronu, “Son biraz şanssızdı. Hakem maç boyunca iyiydi fakat o an şansızım yaver gitmedi. Ağır bir ceza oldu. Son üçüncü golü atmasıyla karakterini, kişiliğini ve 90 dakika boyunca sahada olduğunu bize gösterdi. Fantastik bir çabası vardı. Onun adına çok mutluyum çünkü takım olarak bizi büyük bir rahatlamaya itti” dedi.

Tottenham, 27’inci hafta ise Burnley deplasmanına çıkacak. Manchester City’nin özellikle Chelsea karşısında aldığı farklı galibiyetle şampiyonluk yarışında ne derece istekli olduğu bilinirken, Pochettino’nun öğrencilerinin şampiyon olma düşüncesi varsa böyle maçlarda puan kaybına tahammül etmemeleri gerek.