Pochettino: “Lo Celso henüz hazır değil”

Tottenham menajeri Mauricio Pochettino, takımın yeni isimlerinden Lo Celso’nun hala düzenli oynamak için hazır olmadığını söyledi.

23 yaşındaki yetenekli isim bu yaz Real Betis’ten satın alma opsiyonuyla Tottenham kadrosuna katılmıştı.

Basına açıklamalarda bulunan Mauricio Pochettino oyuncu hakkında konuştu. Pochettino, “Lo Celso için kolay olmayacağını düşünüyorum. Copa America sonrası uzun bir tatil yaptı ve antrenman gerçekleştirmeden bizimle imzaladı. Yeteri kadar idman yapamadığı için bizimle sıfırdan çalışmalara başladı. İyi antrenmanlar geçiriyor fakat ondan beklediğimizin altında. Cumartesi için kadroda yer alacak, belki maça dahil olabilir fakat ondan çok bir şey beklemeyin. Sorumluluk almak zorundayız. Onun için daha erken. Birlikte çalışmalara devam etmeliyiz” dedi.

Lo Celso’nun ardından Wanyama hakkında da konuşan Arjantinli teknik adam, oyuncunun takımdaki durumunu değerlendirdi. Pochettino, “Onun burada kalıp kalmayacağı hakkında bir şey söyleyemem. Dürüst olmak gerekirse biz hayır kurumu değiliz. Wanyama yaralandı ve diğerleri ayağa kalktı. Bu sadece onun adına değil herkes için bu geçerli. Her oyuncum hakkında neden o oynamıyor diye sorabilirsiniz. Düne bakmak yerine bugüne bakmamız gerekiyor” diye konuştu.

Leave a Comment