Pochettino, “Kolay rakip değiliz”

Premier Lig’in 29. haftasının açılış maçında Tottenham sahasında Arsenal’i ağırlayacak. Kuzey Londra Derbisi öncesi Tottenham patronu Pochettino maç ve iki takım arasındaki rekabet hakkında açıklamalarda bulundu.

Wembley’de oynanacak maç iki takım için ayrı ayrı önem taşıyor. Son iki lig maçını kaybeden Tottenham zirve yarışında darbe alırken Arsenal’e karşı kaybetmek istemiyor. Arsenal cephesinde ise durumlar farklı, alınacak üç puan ile Tottenham ile arasındaki farkı 1’e indirecek olan Topçular, ilk dört içinde yerini sağlamlaştırmak istiyor.

Kendisinin takımın başına geçmesiyle Kuzey Londra derbilerinde fark yarattığını vurgulayan Pochettino, “Arsenal’in üstünlüğü ben gelmeden önce de büyük değildi. Tottenham’ın son 4-5 yılda yaptığı iş gerçekten fantastik. Algıyı değiştirmek gerçekten zor bunun için fazlasıyla çabalıyoruz. Tottenham’ın düşük rakip olarak görüldüğü algıyı değiştirdiğimizi düşünüyorum” dedi.

Burnley ve Chelsea maçlarında sahadan boynu bükük ayrılan Pochettino’nun öğrencileri için Arsenal maçı bir çıkış şansı olarak değerlendirilebilir. Sözlerine devam eden Arjantinli menajer, “Bizim için önemli olan her maçta mücadele etmemiz. Ligi birinci, ikinci, dördüncü ya da beşinci bile bitirebiliriz. Önemli olan gösterdiğimiz mücadele. Futbolun içinde birden çok alan vardır bu bazen futbol olabilir bazen zihniyet” diye konuştu.

Premier Lig’in ilk yarısında oynanan Kuzey Londra Derbisi’nde Arsenal evinde geriye düşmesine rağmen tarihi bir skorla geri dönüş gerçekleştirmişti. 4-2 Arsenal’in üstünlüğü ile tamamlanan maç gerginliklere neden olmuştu.

Leave a Comment