Pochettino, “Kane için kesin bir tarih veremem”

Tottenham patronu Mauricio Pochettino, Harry Kane’in ayak bileğindeki sakatlığı gelecek hafta bir uzmanla görüşerek değerlendireceğini belirtti.

Pochettino uzman ile yapılacak görüşmenin ardından yıldız oyuncunun sahalardan ne kadar uzak kalacağını anlayabileceklerini söyledi. Spurs cephesi geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Harry Kane’in ne kadar süre sahalardan uzak kalacağını bilmediklerini açıklamıştı. Manchester City’e karşı alınan Şampiyonlar Ligi zaferinde sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalan Kane; aynı sakatlığı Ocak ayında Manchester United’a karşı da yaşamıştı. Ocak ayındaki sakatlığı sonrası Kane sahalardan bir ay uzak kalmıştı.

Kane’in sakatlığı ve takıma etkisi üzerine konuşan Pochettino, “Hala önümüzde haftalar var ve onun dönüp dönemeyeceğini bilmiyoruz. Kesinlikle bizim için zor olacak. United maçında yaşadığı sakatlıkla benzer bir sakatlık, aynı gözüküyor. Gelecek hafta bu konuda uzman biriyle görüşeceğiz ve yolumuzu çizeceğiz. Şu an için bir tarih vermem doğru olmaz. Maçtan sonra çok üzgündü, onu anlayabiliyorum. Zor zamanlar geçiriyor ve bize yardımcı olmaya devam etmek istiyor” dedi.

Sözlerine devam eden Arjantinli menajer, bu sezon rakip fileleri 24 kez sarsan golcüsünün sahalara dönme arzunun fazla olduğunu vurgulamasına rağmen oyuncunun sezonu kapatabileceğinin de altını çizdi. Pochettino, “Bu hafta bir taramadan geçti, haftaya uzmanla görüşeceğiz. O her şeyin farkında ve fazlasıyla çalışıyor. Sahalara geri dönmek için çabalıyor fakat sezonu kapatmış olabilir. Her şey önümüzdeki hafta netleşecek” ifadelerini kullandı.

Leave a Comment