Pochettino isabetli şut bulamamalarına yakındı!

Tottenham Hotspur patronu Mauricio Pochettino, Chelsea karşısında alınan mağlubiyetten çok isabetli şut bulamamalarının kendisini sinirlendirdiğini söyledi. Stamford Bridge’de oynanan karşılaşmada gülen taraf 2-0’lık skorla Chelsea oldu. Geçen hafta Burnley karşısında sahadan mağlup ayrılan Tottenham, Chelsea karşısında da sahadan puansız döndü.

Son iki maçta puan alamayan Tottenham hesapta olmamalarına rağmen şampiyonluk yarışında ağır bir yara aldı. Üçüncü sırada yer alan Tottenham ile lider Liverpool arasındaki puan farkı ise 9 puana yükseldi. Gelecek hafta Kuzey Londra derbisinde karşılaşacağı rakibi dördüncü sırada yer alan Arsenal ile ise puan farkı sadece 4 puan.

Maç sonu açıklamalarda bulunan Pochettino’ya Tottenham’da neyin eksik olduğu sorulduğunda şu cevabı verdi: “Goller ve puanlar, isabetli şut bulamadık. Daha çok şut atmalıyız”

Maçı ve gelecek hafta oynanacak olan Arsenal maçını değerlendiren Arjantinli menajer, “Eşit bir oyundu, ama çok fazla şey yaratmadık. Onlar da sadece bir isabetli şut atabildi, diğeri Trippier’in hatasıydı. Harika bir oyun olmadığını düşünüyorum. Chelsea’ye karşı burada oynamak çok zor. Sanırım geçen sene 27 yıl sonra ilk defa onları burada yenmiştik. Bugün rekabet ettik fakat elimizden gelenin en iyisini sahaya yansıtamadık. Hayal kırıklığına uğradım çünkü bir yenilgi daha aldık. Hafta sonu oynayacağımız Arsenal maçı için hazır olduğumuzu hissetmeliyiz. Puan farkı çok az sadece baskı bizim üzerimizde değil onların üzerinde de baskı olacak” dedi.

Burnley yenilsi ardından Chelsea maçını da kaybetmeleri üzerine Pochettino, “Burnley yenilgisi öncesi takım övgüler alıyordu şu an ise farklı bir dönem içine girdik. Sahip olduğumuz kaliteyi farklı nedenlerden dolayı yeteri kadar gösteremedik. Bu tamamen sabır ile alakalı, oyuncularımın düşüncelerinde değişim olmayacak” diye konuştu.

Leave a Comment