Pochettino içini döktü!

Eski Tottenham menajeri Mauricio Pochettino, Premier Lig’e geri dönmek istediğinden ve White Hart Lane’de geçen günlerinden bahsetti.

Pochettino, Sky Sports’un In The Pink podcasti için Natalie Pinkham ile bir saatlik sohbet sırasında rahat ve keyifli bir görüntü çizdi. Yaklaşık üç aydır futboldan uzak kalan Arjantinli menajer, Premier Lig’e geri dönmekten bahsederken heyecanlı duruşuyla dikkat çekti. Pochettino, “Dürüst olmak gerekirse, Premier Lig’de çalışmak isterim. Zor olacak biliyorum ve şimdilik boştayım, neler olacak göreceğiz. Şu an kendimi toparlama zamanımdayım. Biraz düşünmek ve kendime gelmek için iyi bir zaman. Futbolda her zaman her şey olabilir. Hazırım ve yeni bir meydan okuma bekliyorum. Bir sonraki meydan okumanın harika olacağına dair inancım ve güvenim var.” ifadelerini kullandı.

19 Kasım günü Tottenham ile yollarını ayıran Pochettino, işsiz kaldığı günlerini nasıl geçirdiğinden de bahsetti. Pochettino, “Arjantin’deydim, Katar’daydım, İspanya’daydım ve haberleri biraz takip eden Jesus (Pochettino’nun yardımcısı) bana neler konuşulduğundan bahsetti. İnsanların doğal insanlara, normal insanlara ihtiyacı var ve biz bununla eşsiz olduğumuzu söylemiyoruz, ancak aktör değiliz ve inanmadığımız hiçbir şeyi yapmıyoruz. ” dedi. Çıkan söylentilerden haberdar olduğunu belirten başarılı teknik adam, bu konularda karşılıksız kalmadığını ve ilgilendiğini söyledi.

“Tottenham’da başardıklarım için gurur duyuyorum”

Tottenham günlerinden ve yarattığı mirastan konuşan Pochettino, “Tabii ki Tottenham’da başardığım her şeyden çok gurur duyuyorum ve orada geçirdiğim zamanı analiz ettiğimde çok olumlu şeyler oldu. Takım için önemli zamanlarda görev aldım. O anlarda yapmak zorunda olduğum her şey çok korkutucuydu. White Hart Lane’i yok etmek ve yeni bir stadyum inşa etmek, Wembley oynamak, sadece futbolcular bu durumlarla başa çıkmanın ne kadar zor olduğunu biliyorlar. Yeni bir felsefe ve yeni fikirler uygulamak çok zordu, ancak sahip olduğumuz başarıdan çok gurur duyuyorum ve Tottenham’ı farklı bir seviyeye taşıdığımızı düşünüyorum. Şampiyonlar Ligi’nde üç veya dört yıl oynamak ve birçok kez Arsenal’e karşı kazanmak bizim için büyük bir miras oldu. Bir şampiyonluk kazanmak büyük bir ödül olurdu ama bizim için miras, kulübün büyümesi ve stadyumun olması bu unvanları kazanmaktan daha önemliydi.” diye belirtti.

“Farklılıklar İngiliz futbolunu güzelleştiriyor”

İngiliz futbolundaki değişim hakkında görüşlerini belirten ve her geçen gün geliştiğini söyleyen Arjantinli menajer, “Daha önce, İngiliz futbolu kapatıldı. Paylaşmak ve karıştırmak zordu ama Avrupalı ​​antrenörler etkili oldu. İnsanlar farklı bir futbol türünü keşfetmeye daha açıktı. Southampton’a ilk geldiğimde, oyuncular savunmanın arkasına uzun toplar atmamızı söyledi, yaklaşım her zaman böyle oldu. Bu zihniyeti değiştirmek zordu ama şimdi futbolda stiller değişti. Farklılıklar Premier Lig’i dünyanın en iyi ligi yapıyor.” diye konuştu.

“Başarımın sebebi inandığım enerji”

Pochettino kariyerindeki başarıyı ise çocukluğundan beri inandığı yol gösterici ışık yani “evrensel enerji” olarak tanımladığı değerlerle bağdaştırdı. Pochettino, “Bu enerjiye her zaman inanmıştım, hayal ettiğinizde ve düşündüğünüzde, bir şeyler bulmak için zihninizde takıntılı olacaksınız. O zaman bu enerji size bir şeyler üretmenizi sağlayacak. Bu düşünceyi aklıma kim koydu bilmiyorum fakat orada biliyorum ve istersem neler yapabileceğimi biliyorum. Her şey seninle ilgili, eğer inanıp inanmadığın. bu enerjiyi görmek istemezseniz yok olur. ” dedi.

Premier Lig’den bir kulübünden kendisine getirmemesi halinde Avrupa’dan gelecek transferleri dinleyeceğini söyleyen Pochettino, “Eğer teklif gelmezse elimden bir şey gelmez, o zaman Premier Lig’i özleyeceğiz.” dedi.

Adı bir dönem Arsenal ile anılan Arjantinli teknik adam için kamuoyunda düşünülen en doğru adres ise Manchester United. Ole Gunnar Solskjaer’in sabırları tüketmesinin ardından Pochettino’nun yolunun Manchester’a düşeceği fikri her geçen gün artmaya devam ediyor.

Kaynak: www.skysports.com

Leave a Comment