Pochettino, “Cezamı çekeceğim”

Tottenham patronu Mauricio Pochettino, Mike Dean için uygunsuz davranışları hakkında açıklamalarda bulundu. Tottenham patronu Pochettino, Tottenham’ın Burnley karşısında aldığı yenilginin ardından maç sonrası Mike Dean’e karşı öfke saçmıştı.

Yaşanılan olay sonrası İngiltere Futbol Federasyonu’ndan ceza alması beklenen Arjantinli menajer önündeki zorlu maçlarda takımını sahada yalnız bırakabilir. Özellikle Mike Dean’in son haftalarda maçlardan alındığı ve hakemlik görevinin yoğun eleştirilere tutulduğu bir dönemde Pochettino maç sonu sert davranışlarıyla konuyu tekrar gündeme getirdi. Ada basınında suçlunun kim olduğu konusunda sert yorumlar yapıldı.

Maç sonu yardımcısıyla birlikte saha içinde ve soyunma odası tünelinde Mike Dean’e zor anlar yaşatan teknik adam herhangi bir ceza alması durumunda itiraz etmeyeceğini ve hatasını kabul ettiğini vurgulayarak açıklamalarda bulundu. Pochettino, “FA’den gelecek her şeyi kabul edeceğim. Umarım sahada olanlar daha da ileri gitmez. Bir hata yaptım ve cezamı çekeceğim” dedi.

Tottenham, Burnley karşısında aldığı şok etkisi yaratan mağlubiyete rağmen liderlik yarışına kaldığı yerden devam ediyor. Manchester City ve Liverpool arasında geçen kıyasıya rekabette ismi anılmayan Kuzey Londra ekibi, zirveye sadece altı puan uzaklıkta. 66 puanla liderlik koltuğunda oturan Liverpool’un ardından ikinci sırada bulunan Manchester City 65 puana sahip. 27 hafta sonunda Tottenham ise 60 puanla üçüncü sırada yer alıyor. Pochettino’nun öğrencileri 28. hafta Sarri’li Chelsea ile karşı karşıya gelecek.

Leave a Comment