“Planımızı iyi uyguladık”

Southampton menajeri Mark Hughes, ekibinin Bournemouth karşısında oyun planına sadık kalması konusunda çok memnun olduğunu söyledi.

Azizler, sezona çok iyi başlangıç yaparak hücum oyununu kusursuz işleyen ve skor bulma adına yetenekli Bournemouth ile 0-0 berabere kaldı. Yakaladığı fırsatları gole çevirmekte zorlanan Soton, 1 puan ile sahadan ayrıldı.

Takımının performansından memnun olup olmadığı sorulduğunda, Hughes şöyle cevap verdi: “Çok fazla. Sadece bir noktadan memnun değilim, 1 puandan daha fazlasını hak ettik.’’

Açıklamalarına devam eden Hughes, “Maçın sonrasında net olarak düşündüğümde bizim çok daha kazanmaya yakın olduğumuz bir mücadeleydi. Kazanma adına potansiyelimiz oldukça yüksek fakat günün sonunda bunun iyi bir performans olduğunu düşünüyorum.” diye belirtti.

Bournemouth’un atak oyunu, sahip oldukları güç ve tempo bakımından muhteşem bir takım olduğunu belirten Hughes, “Buraya bir planla geldik ve hiçbir periyotta momentumu onlara vermedik.” dedi.

Performanslarının üç puanı hak ettiğini söyleyen 54 yaşındaki Galli menajer, 1 puanın da Bournemouth deplasmanında iyi olduğunu söyleyerek sözlerini bitirdi.

Kaynak: https://southamptonfc.com