Pıckford 6 yıl daha Everton’da

Everton’ın başarılı kalecisi Jordan Pickford kendisini 2024 yılına kadar kulübe bağlayan sözleşmeye imza attı.

2017 yılında Everton’ın Sunderland’den 28,5 milyon Euro bedelle transfer ettiği İngiliz file bekçisi bu dönemde gösterdiği muhteşem performansla İngiltere Milli Takımı’nın 1. kaleciliğine kadar yükselmişti.

Sözleşmenin ardından kulübün basın ekibine açıklamalarda bulunan Pickford; “Geçtiğimiz yıl buraya gelirken Everton’ın büyük bir kulüp ve kariyerim için doğru adım olacağına inanıyordum. İngiltere’nin as kalecisi olabilmem bu kulüpte oluşumla bağlantılı.” sözleriyle Everton’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Pickford, geçtiğimiz yaz gerçekleştirilen Dünya Kupası’nda İngiltere Milli Takımı’nın kalesini kupada koruyan en genç kaleci unvanını kazanmıştı. Ayrıca 1990 yılından sonra kupada ilk kez son dört takım arasına kalmayı başaran takımda genç kaleci ön plandaki isimlerden biriydi.

Kulübün efsane isimleri arasında yer almak ve mavi formayla oynayabildiği kadar çok maç oynayabilmek istediğini de belirten milli kaleci; “Everton muhteşem bir tarihi olan inanılmaz bir kulüp. Tutku ve adanmışlıkla dolu bir taraftar topluluğumuz var. Onlar beni her hafta daha da iyi olmam için motive edebiliyor. Umarım büyük başarılar kazanabilir ve bir gün taraftarların gözünde efsane olarak anılmayı hak edebilirim.” açıklamasında bulundu.

Pickford, Everton formasıyla bugüne kadar 76 maçta forma giyerken kalesini 12 maçta gole kapatma başarısı göstermişti.