Petit, “Takım hasta ve zayıftı”

Eski Arsenal futbolcusu Emmanuel Petit, Unai Emery’den takımı devralan ve zor günler geçiren Mikel Arteta’ya destek mesajları verdi.

Unai Emery döneminde takımın güçsüz ve sağlıksız olduğunu vurgulayan Fransız, Arteta dönemi ile takımın sonuç alamamasına rağmen gelişim gösterdiğini vurguladı. Petit, “Mikel Arteta, takımın başına geçtiğinde ekip hastaydı, kötü durumdaydı. Sahada ve soyunma odasında gerçekten kötüydü. Kimliklerini kaybetmişlerdi, nereye gittiklerini bilmiyorlardı. Zayıflardı. Şimdi, Arteta ile takımda yoğunluk, beraberlik ve çalışma oranı açısından farklı şeyler olduğunu gördüm. Zihniyet farklı ve Granit Xhaka gibi bazı oyuncular tekrar forma giriyor. Mesut çok nadir forma giyiyordu, takıma geri döndü. Lucas Torreira’dan gördüklerimden memnunum. Oyuncuların Arteta’dan mesaj aldıklarını ve onlardan ne istediklerini gördüklerini düşünüyorum. Eğitim sahasında koyduğu kurallara uyuyorlar gibi görünüyor. İstedikleri kadar oyun kazanmıyorlar ama kaybetmiyorlar. Kazanmak istiyorlarsa daha büyük hedeflere ihtiyaçları var, bu da büyük bir sorun.” dedi.

Açıklamalarına devam eden Petit, “Arteta devraldığında ilk öncelik, takımın aptalca goller yemesini durdurmaktı ve bunu yaptı. Ama bu arada ileride acı çekiyorlar, sanırım er ya da geç bu şekilde oynamaya devam edeceklerse oyun kazanacaklardır.” ifadelerini kullandı.

Arsenal şu ana kadar 25 hafta sonunda Premier Lig’de sadece 6 galibiyet alabildi. Bu süreç sonunda toplam 31 puan toplayabilen Arsenal, 1912/13 sezonundan bu yana en düşük seviyede kaldı.

Leave a Comment