Pellistri, “Hayal bile edemediğim şeyler artık gerçek oluyor”

Manchester United’ın yeni transferlerinden Facundo Pellistri, transferinden ve Edinson Cavani ile aynı takımda oynamanın yarattığı hislerden bahsetti.

Premier Lig’e transferini ve yeni takım arkadaşlarını değerlendiren Pellistri, Manchester United formasını giyecek olmasının harika bir his olduğunu söyledi. Pellistri, “Çok heyecanlıyım çünkü Premier Lig dünyanın en iyi liglerinden biri. Bu ligde oynamak harika olacak. Çocukken Şampiyonlar Ligi’nde oynamayı hayal bile edemiyorsunuz ama şimdi gerçek oluyor. Bu fırsattan dolayı çok mutluyum. Burada kendini kanıtlamış oyuncularla aynı takımda olmak inanılmaz. Cavani benim takım arkadaşım olacak. Bu yüzden bu yorumları duyduğuma çok sevindim. Cavani çok iyi bir oyuncu ve bence burada da harika bir oyuncu olacak. Aramızdaki konuşmalarda beni övdüğünü duymak bana harika hissettiriyor. Bunu saklayamıyorum. Bu takımdaki diğer oyuncularla kendimi geliştirme şansı yakaladığım için çok şanslıyım” ifadelerini kullandı.

Sözlerine onu oynarken görmeyenler ve tanımayanlar için kendi futbol tarzını yorumlayarak devam eden genç oyuncu, “Topa sahip olmayı seven, hızlı bir oyuncuyum. Örneğin şut atarken ya da topu sürerken gelişmek istiyorum. Sizi sahada daha iyi hale getiren tüm bu şeyler. Bana yardım etmek isteyen birçok isim olduğunu biliyorum çünkü ilk kez İngiltere’de oynayacağım. Onların yardımı bana iyi gelecek” dedi.

Transferin son gününde Penarol’dan Manchester United’a transfer olan 18 yaşındaki genç oyuncu, Uruguaylı eski yıldız Diego Forlan’ın Premier Lig’e olan yolculuğunda etkili olduğunu da söylemeden geçmedi. Pellistri, “Diego kariyerimde çok önemli yeri olan biri, o benim koçumdu. Bana çok tavsiye verdi. Diego’nun bir oyuncu olarak nasıl olduğunu hepimiz biliyoruz, ama o futbolun dışında da harika bir insan. Onun bana desteğini hiçbir zaman görmezden gelemem. Bu yolculuğun oluşmasında çok etkili oldu” dedi.