Pellegrini, Wilshere riskini aldıkları için memnun

West Ham United menajeri Manuel Pellegrini, Wilshere’ı kadrosunda görmekten çok mutlu olduğunu dile getirdi. Arsenal ile olan sözleşmesinin sona ermesinin ardından sezon başında West Ham’ı seçen İngiliz oyuncu menajerine göre çok büyük bir değer.

Cumartesi günü Newcastle karşısında alınan 3-0’lık galibiyette sakatlığının ardından sahalara dönen Wilshere hakkında açıklamalar yapan çalıtırıcı; “Onu transfer etmek büyük bir riskti. Bunu biliyoruz. Bu transferi yaparken onun her maç, her hafta sahada olamayacağını biliyorduk. Ancak Jack kalitesinde bir oyuncuyu West Ham’ın karşılayabilmesi mümkün değil. Bu fırsatı kaçıramazdık” şeklinde konuştu.

Kariyeri boyunca saha dışındaki yaşantısıyla ve saha içinde geçirdiği sakatlıklarla gündem olan İngiliz oyuncunun kalitesini sıklıkla öne çıkaran Arjantinli; “Onun kalitesinde bir futbolcuyu transfer etmek günümüzde 70, 90 belki 100 milyon Euro’ya mal olur. Kaliteli bir orta saha oyuncusu transfer etmek çok pahalı.” sözleriyle oyuncusunun risk almaya değer olduğunu tekrar etti.

“O bize katılmak istedi, biz de bu riski aldık. Sakatlıkla başlamak onun için iyi olmasa da sezonun ikinci bölümünde çoğu maçta forma giyebileceğine inanıyorum.” diyerek açıklamasını sürdüren tecrübeli çalıştırıcı oyuncunun planlarındaki yerini ifade etmiş oldu.

Oyuncunun kendisini İngiliz futboluna tekrar kanıtlamak istediğini de belirten Pellegrini, önce West Ham tarafı için oynamaya başladıktan sonra bunun kesinlikle gerçekleşeceğini söyledi.