Pellegrini: “Marko’da bir sorun yok”

Manuel Pellegrini Marko Arnautovic’in Newcastle’a karşı oynayabilecek durumda olduğunu doğruladı. Alınan bilgiler doğrultusunda Andy Carroll ve Jack Wilshere’in de St. James ‘Park’ta forma giyebileceği söylendi.

West Ham son 7 resmi maçta sadece 1 galibiyet alabildi. Hammers geçtiğimiz hafta kendi sahasında Manchester City’e 4-0 mağlup olmuştu.

Şilili, Newcastle’ın 3 maçlık galibiyet serisi yakalamasına rağmen yıldız oyuncularının takıma geri dönüşüyle galibiyete inandığını söyledi. Pellegrini, “Benim için baskı her zaman aynıdır. Oyunu asla kazanamayacağımız bir anlayışa sokmayacağım. Asla kaybedeceğimizi düşünmüyorum. Her zaman kazanmaya çalışıyoruz.” dedi.

Her maçın zor geçeceğini vurgulayan Pellegrini, “Güçlü bir zihne sahip olmak önemlidir, Premier Lig’deki her maçın zor olduğunu anlayın. Tabi ki Manchester City, Manchester United, Chelsea veya diğer büyük takımlara karşı oynamakla aynı şey değil, fakat diğerlerinin de zayıf takımlar olmadığını anlamalıyız ve elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmak zorundayız.” diye belirtti.

Takımdan uzak kalan oyuncuları hakkında da konuşan Pellegrini, “Marko hafta içinde sorunsuz çalıştı. Tam olarak iyileşmesi için bir güne daha ihtiyacımız var. Andy Carroll ve Jack Wilshere’de bu süreçteler. Her ikisi de kadroda olabilir.” dedi.