Pellegrini, “Herkesin bir bedeli vardır”

West Ham patronu Manuel Pellegrini takımında yer alan her oyuncunun bir bedeli olduğunu belirtti. Milli arada İngiltere forması ile harikalar yaratan takımın genç yeteneği Declan Rice için ada basınında devlerin takipte olduğu yazıldı.

20 yaşındaki Declan Rice üzerindeki ilgiyi nasıl değerlendirildiği merak edilen Pellegrini konu hakkında açıklamalarda bulundu. Pellegrini, “Bu durumun farkındayım, her zaman olduğu gibi bu durum bir fiyat meselesi. Belki de büyük takımlar onun için büyük paraları gözden çıkarmaya hazırlanıyor. Kulüp ve oyuncu için iyi bir fırsatsa, kariyerini yukarı çıkartmak için bir şanssa değerlendirilebilir” dedi.

Geçtiğimiz Aralık ayında kulübü ile uzun vadeli bir sözleşme imzalayan Declan Rice’ın kontratı 2024 yılına dek sürüyor. Orta sahada görev alan İngiliz oyuncu Pellegrini yönetiminde kadroda fırsat bulmaya ve adından söz ettirmeye başladı. Bu sezon şu ana kadar 32 maçta görev alan genç oyuncunun adı “Big Six” ile yan yana geliyor.

Sözlerine devam eden Manuel, “Aynı şekilde şu ana geldiği gibi bundan sonra da çalışmaya devam etmeli. Gelişmesi gerektiğini biliyor bu yüzden sürekli dinliyor ve çalışıyor. Öyleyse daha iyi oyuncularla çalışarak daha iyi noktalara ulaşabilecek” ifadelerini kullandı.

Cumartesi günü Everton ile karşılacak olan West Ham’da Andy Carroll ise hala sakatlıkla savaşıyor. Carroll’ın sakatlığı hakkında da konuşan Pellegrini, “Carroll için hala tıbbi testler sürüyor, onun bileği ile ilgili ne yapılması gerektiği araştırılıyor” dedi.

Kaynak: www.skysports.com

Leave a Comment