Partey için futbol uzmanları övgüler yağdırdı!

Arsenal ile Manchester United’ın karşılaştığı maçta maçın oyuncusu seçilen Thomas Partey’e birçok futbol uzmanı tarafından övgüler yağdı.

Geçtiğimiz gün oynanan ve Arsenal’in galibiyetiyle tamamlanan maçın ardından Thomas Partey için Manchester United efsanesi Roy Keane, Patrick Vieira benzetmesi yaptı. Patrick Vieira ile birçok kez karşılaştığını belirten Keane, Partey’de de aynı ışığı gördüğünü belirtti. Keane, “Olağanüstü biriydi. Belli ki büyük maçlarda oynamış. Bir oyuncuyu canlı izlediğinizde ve yargılayabildiğinizde onu daha yakından tanıma şansı buluyorsunuz. Ona ne kadar çok bakarsam, United orta sahasında olmasını o kadar çok isterim. O büyük, güçlü ve agresif. Topu ileri taşıyabilir, topla başa çıkabilir. Vieira ile karşılaşmalarım oldu ve bu çocuğun Patrick’in yaptığı şeyi yapma şansı olduğuna inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Eski Liverpool ve Tottenham oyuncusu Jamie Redknapp da Ganalı oyuncu için övgülerde bulundu. Redknapp, “O biraz geride durdu. Ona sadece 6 numara, 8 numara ya da defansif orta saha oyuncusu olarak bakmıyorum, sadece onu her şeyi yapabilen gerçekten iyi bir orta saha oyuncusu olarak görüyorum. Patrick Viera ve Emmanuel Petit gibi oyuncular Arsenal’in altın çağıydı. Arsenal’in topu geri alma arzusu ve enerjisi vardı. Her bölümde daha iyilerdi. Gabriel muhteşemdi ve Partey sahadaki en iyi oyuncuydu. İnanılmaz bir transfere benziyor” diye konuştu.

Sky Sports yorumcusu Oliver Yew ise Thomas Partey’in Atletico Madrid’den neden transfer edildiğini kanıtladığını vurguladı. Yew, “Partey, Atletico Madrid’den transferi için Arsenal’in neden son günde 45 milyon sterlin ödediğini tam olarak gösterdi. Mükemmel bir ortaklık kurduğu Elneny ile birlikte takımı için büyük bir güç sağlıyor. Arsenal’in yeni omurgasının önümüzdeki haftalarda ve aylarda bundan çok daha fazlasını göstermesini bekliyorum. Arsenal için birçok alanda her şeyde en iyisi oydu. Gerçekten gösterdiği performansla transferini kanıtladı.” dedi.