Partey, “Arteta’nın planları etkili oldu”

Thomas Partey, Arsenal’e katılma kararında en önemli etken olarak Mikel Arteta’nın gelecek için heyecan verici planlarının olmasını gösterdi.

Uzun süren transfer çalışmalarının ardından, transferin son gününde Atletico Madrid’den Arsenal’e katılan Thomas Partey, transferi ve Premier Lig hakkındaki görüşlerini belirtti. Premier Lig’e hızlı bir şekilde adapte olması gerektiğini belirten Partey, “Arteta hareket için çok önemliydi, o ve Edu bana planlardan bahsettiler. Çok heyecan vericiydi, bu yüzden kabul etmek zorunda kaldım. Arteta beni oynarken gördü ve takıma ne getirebileceğimi biliyor. Sanırım beni Atletico’da izledi ve aynısını bu takıma getirmemi istedi. Bence çabuk adapte olmak için her şeyi olabildiğince hızlı öğrenmek zorundayım. Eğitimde yapmam gereken her şeyi yapmalı, beni görmesini sağlamalıyım. Onun için oynamaya hazırım. Bu büyük bir meydan okuma. Yeni zorluklar yaşamak istiyorum. Her şeyi vermeye ve kulübün ait olduğu yere geri dönmesine yardımcı olmaya hazırım” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz sezon Pep Guardiola’nın yardımcılığından ayrılan ve Arsenal’in başına geçen Mikel Arteta, takımıyla geçirdiği kısa süreye rağmen FA Cup ve Community Shield zaferleriyle gelecek için umut tazelemişti. Arteta’nın kısa dönemde gerçekleştirdiği başarıların devamını istediğini belirten Partey, “Şampiyonluk kolay değil, özellikle böyle bir lig için hiç kolay değil. Zor olacağını biliyoruz ama çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz. Sanırım hazırız. Denemek ve başarmak için her şeyi yapmalıyız” dedi.

Transferin son gününde Arsenal’e katılan ve milli takım arası nedeniyle kulüp tesislerine gelemeyen Ganalı oyuncu, salı günü Arsenal ile ilk antrenamanında forma giydi.