Parker: “Savaşmak için büyük bir inancımız var!”

Fulham menajeri Scott Parker, hafta sonu oynanacak olan Manchester City maçı öncesi dün gerçekleştirdiği basın toplantısında düşüncelerini ifade etti.

Son 23 maçın 22’sini kazanan Manchester City ile karşılacak olan Fulham’da menajer Scott Parker, düzenlenen basın toplantısında takımının Manchester City’e karşı sorun yaratabileceğine inandığını vurguladı. Takımı hakkında olumlu mesajlar veren Parker, “Oyunu kazanabileceğimize inanıyor muyum? Liverpool’u yenebileceğimize inandım mı? Evet buna gerçekten inandım ve bu sadece benim inancımdan kaynaklanmıyor. Bu gördüğüm şeylerden geliyor. Belirli durumlar hakkında çok gerçekçi olan ilk kişi ben olurum. Bunu antrenman sahasında görmediysem, bir iş ahlakı görmediysem, bir çaba görmediysem ya da bazı zamanlarda kalite gösteren bir grup oyuncu görmediysem inanmıyorum diyebilirim fakat bu nedenlere sahip değiliz. Bu sezon çok zordu ve mücadeleyi sürdürmeye devam ediyoruz, bunu yapmasaydık o zaman bu inancım olmazdı” dedi.

Sözlerine pozitif mesajlar vererek devam eden Parker, “Hafta sonu büyük bir oyun oynuyoruz, benim için Avrupa’nın en iyi takımı, bu ligdeki en iyi takım. Manchester City ile oynadığınızda bazı şeylerin sonunda olabilirsiniz ama elbette farklılıklar yapabilirsiniz ve bunu birçok kez görüyoruz. Kesinlikle denemek ve iddia etmek istediğimiz bir maça çıkmak istiyoruz, onlara karşı sorun çıkarmak istiyoruz. Hafta sonları bazen acı çekmek zorunda kalacağımızdan da hiç şüphemiz yok. Bunu elbette anlıyoruz. Kişisel olarak ne kadar iyi çalıştırıldıklarını, teknik yeteneklere sahip olduklarını, topu nasıl kullanacaklarını ve doğru zamanda ne yapacaklarını bilmeleri açısından Avrupa’nın en iyi takımı olduğunu düşündüğüm takıma karşı oynuyoruz. Yani tabii ki sürekli bir savaş olacak, yapmamız gereken sürekli sıkı çalışma olacak. Bunun diğer tarafında oyuna da damgamızı vurmamız için bir fırsat var ve oyuna girip bunu yapmaya çalışacağız” diye konuştu.

“ONLARIN HER HAREKETİ BİR TEHDİT!”

Hafta sonu oynanacak mücadeleyi Southampton maçıyla kıyaslayarak sözlerine devam eden Parker; “Elimizden geldiğince Manchester City’e problem yaratmak istiyoruz. Şimdi sınırlı olsalar da, bu çok zor olacak olsa da, denemek ve yapmak istediğimiz şeyde hala bir istek var. Southampton’ın oyuna çok iyi başladığını ve ilk 15 dakikanın ardından gerçekten baskın takım olduğunu düşündüm. Sonra kelimenin tam anlamıyla bir parmak hareketi ve Manchester City 1-0 önde! Oynayacağımız gücün farkındayız. Savunma şeklimize odaklanmak ve o anlardaki gayretimiz çok önemli olacak. Yapı ve konumsal açıdan sahanın her yerinde kaliteye sahipler. Oynama biçimleri, oyunun her anında bir tehdit oluşturuyor. Topa sahip olmama durumu, geçişler, topla ve oyunu hareket ettirme biçimleri açısından her zaman bir tehdit var” dedi.

Son olarak Manchester City menajeri Pep Guardiola hakkındaki düşüncelerini de ifade eden Scott Parker, “O muhtemelen hayatı boyunca yaptıkları, yarattıkları açısından daha iyisini görmediğim bir koç. Bulunduğu her futbol kulübünde net bir stil ve net bir yol yarattı, bu yüzden kesinlikle baktığım zaman işleri bu şekilde çözmek veya çalışmak için örnek aldığım bir menajer, çünkü tarih boyunca en iyilerden biri olacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.fulhamfc.com