Parker, “Mağlubiyetlerin bizi yıkmasına izin veremeyiz”

Fulham menajeri Scott Parker, Premier Lig’de aldıkları mağlubiyetlerin kendilerini sınadığını ve en yakın zamanda buna dur demek istediklerini belirtti.

İki sezon önce Premier Lig’e yükselen ve büyük harcamalar yaparak sezona başlayan Fulham, çıkış yaptığı ile sezonun sonunda tekrar Championship’e düşmüştü. Geçtiğimiz sezon gösterdiği performansla tekrar Premier Lig’e yükselen köklü kulüp için bu sezon da güzel başlamadı.

Takımının performansını ve oynayacakları Aston Villa maçını değerlendiren Parker, “Futbol kulüpleri için kazandığınız zaman atmosfer ve ortam her zaman daha iyi olur. Bunu sağlamak için daha çok çalışıyoruz. Bunu en başından beri söyledim. Maçlar kaybedeceğiz, canımızı sıkacaklar fakat bunu bir sarmal haline getirmemeliyiz. Gerçekten olumsuz bir etki bırakacak bir sarmal yaratmamalıyız. Ne kadar maç kazanmak istesek, ne kadar çok puan toplamak istesek bile gerçekçi olmalıyız. Küme düşen takımlara dahil oldum ve takımların sonunda küme düşmesine neden olan tek şey, bu spiral etki. Sizin üzerinizde sahip olduğu baskı ve tüm atmosferdeki güven kaybı her şeyi etkiliyor. Takım ruhu yavaş yavaş kayboluyor. Sonunda seni mahvediyor ve gerçekten gömüyor. Buna izin vermemeliyiz. Şu anda ilk iki maçta bazı gollere izin veren tek takım olduğumuzu sanmıyorum, sanırım orada birkaç takım olarak duruyoruz. Elbette ideal oyunumuz bu değil. Aston Villa karşısında kesinlikle kazanmak istiyoruz. Bu yüzden amacımız bu ve tek düşüncemiz kazanmak. Savunma olarak takımca gelişmeyi planlıyoruz. İşlerin bu kadar kolay yok olmasına izin vermemek için çaba gösteriyoruz” dedi.

Premier Lig’e geri dönen Fulham, ilk iki haftada henüz puan alamadı ve Aston Villa maçı için kenetlenmiş durumda.