Parker: “Kalıcı bir çözüm bulmak için çalışıyoruz”

Fulham menajeri Scott Parker, hafta sonu oynanacak Everton maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında düşüncelerini ifade etti.

Düzenlenen basın toplantısında ilk olarak takımını değerlendiren ve içinde bulundukları konumu yorumlayan Parker; son zamanlarda gelişme kaydetmelerine rağmen kalıcı bir çözüm bulamadıklarını belirtti. Parker, “Son maçtan sonra bulunduğumuz yere göre oldukça iyiyiz. Dinlendik. Kongolo ve TC geri dönüyor. Umarım Tom da beklendiği gibi dönüş yapabilir. Ürettiğimiz rakamlarla nerede olduğumuz belli oluyor, evet biliyorum, tam oradayız. Kafamda alarm zilleri çalmıyor ama yeterince iyi olmadığımızı anlıyorum. Bu gelgit tersine dönmeli. Gelişme kaydediyoruz fakat daha kalıcı bir şekilde yola devam etmeliyiz. Puan farkları çok korkutucu değil. Nasıl göründüğünü anlıyorum. Sahip olduğumuz fikstür içinde maçları kazanabiliriz. Kazanmamız gerekiyor ve eğer baskı uygulayabilirsek, istediğimiz şeyi alabiliriz. Hala önümüzde çok maç var ve bu fark kapanabilir” ifadelerini kullandı.

Parker: “Ruben gelişim göstermeye devam ediyor”

Chelsea’den bu sezon takıma kiralık olarak katılan Ruben Loftus-Cheek ile sözlerine devam Scott Parker, oyuncusunun artık takıma daha net bir şekilde oturduğunu belirtti. Ruben Loftus-Cheek’in performansında her geçen gün artış olduğunu vurgulayan Parker; “Ruben son sekiz maçta harikaydı. Yerine yerleşti ve her şeyi aldı. Birinci sınıf bir oyuncu olduğunu görüyorsunuz. Ruben’in oyununa birkaç gol eklersek dünya çapında bir oyuncu olduğunu net olarak göreceğiz. Bu konuda çalışıyoruz ve onun hücum anlamında daha üretken olmasını bekliyoruz. Farklı bir atmosferden farklı bir takıma transfer oldu ve geçirdiği süre boyunca kendini takıma adapte edebildi. Son zamanlarda gösterdiği performans bunun işareti. Her geçen gün daha iyiye gidiyor ve onun bizimle beraber olmasından dolayı mutluluk duyuyoruz” dedi.

Kaynak: https://www.fulhamfc.com