Crystal Palace cephesinde kafalar karışık!

Crystal Palace’ın yıldız forveti Christian Benteke’nin sahalara ne zaman döneceği sorusu kafaları karıştırmaya devam ediyor. 10 Ekim’de Crystal Palace resmî sitesinden yapılan açıklamada Belçikalı oyuncunun ameliyatının başarılı geçtiği ve yakın zamanda antrenmanlara başlamasının beklendiği açıklaması yapılmıştı.

Ancak kulüp açıklamasının aksi yönde bir açıklama da menajer Roy Hodgson’dan geldi. Bugün basına açıklamalarda bulunan İngiliz çalıştırıcı, Benteke’nin en erken 2019’un ilk aylarında sahalara dönebileceğini belirtti.

Açıklamasında oyuncusunun bir süredir dizindeki problemden muzdarip olduğuna da değinen Crystal Palace teknik patronu; “Benteke uzun süredir dizindeki sorunla mücadele ediyordu ancak ameliyat masasına yatmaktan kaçınıyordu. Sorunun operasyonsuz ortadan kalkmayacağına emin olduğumuzda oyuncuyu bu sıkıntıdan tamamen kurtarabilmek için ameliyat kararı aldık.” şeklinde konuştu.

“Bu tarz operasyonlarda her zaman oyuncunun uzun süre sahalardan uzak kalması riski vardır. Ancak hiç şüphem yok ki bu sezon Benteke’yi sahalarda görebileceğiz. 2019 yılına kadar ondan yararlanamayacak olsak da umut ediyorum ki yeni yılın ilk aylarında hazır olacaktır.” sözleriyle açıklamalarını sürdüren tecrübeli çalıştırıcı bu sakatlığın takımdaki diğer hücum oyuncuları için bir şans olduğuna değindi.

“Connor Wickham ve Alexander Sorloth, bu iki oyuncu yaşanan sakatlığı ciddi bir fırsat olarak görmeli.” diyen menajer iki isimden de umutlu olduğunu açıkça belirtmiş oldu.

Sezonun sekizinci haftası geride kalırken yalnızca 2 galibiyet alabilen Palace’da gol yollarındaki sıkıntı net bir biçimde göze çarpıyor. Yalnızca 5 gole imza atabilen Crystal Palace’ın girdiği zorlu fikstür dönemi Benteke’nin eksikliğiyle daha da sancılı bir hal alabilir.