Pablo Fornals, Arsenal ile anılıyor!

Topçular, her ne kadar Ocak ayında transfer yapmaktan yana olmasa da Unai Emery’nin elini güçlendirecek adaylar aramaya devam ediyor. İsmi son zamanlarda anılan yeni isim ise Pablo Fornals.

Eylül ayında Atletico Bilbao’ya 40 metreden attığı golle ilgiyi üzerine çeken Pablo Fornals, Unai Emery’nin de dikkatinden kaçmadı. Ramsey’in ayrılacak olmasıyla orta saha için çalışmalarını hızlandıran Londra ekibi, Ocak ayında transfer sezonunun açılmasıyla birlikte Fornals’i kadrosuna katmak istiyor.

Pablo Fornals, bu sezon Villarreal’in kötü giden formunda fark yaratan tek isim oldu. Pablo Fornals’ın sözleşmesinde 17.8 milyon sterlin’e serbest kalma maddesi bulunmakta. Orta sahadaki yaratıcı oyunu ile dikkat çeken İspanyol yıldız, her an skora katkı verebilecek nitelikte. Genç oyuncunun şut yeteneğinin olması ise onu özel kılan detaylardan sadece biri.

Daha önce Malaga’da oynarken 2 kez İspanya Milli Takım forması giyen Fornals’ın, Arsenal’e transferi gerçekleşmesi ihtimalinde uluslararası alanda daha fazla forma şansı yakalayabileceği konuşulmakta. Malaga altyapısında yetişen genç oyuncu 2017 yazında Villarreal’e transfer olmuştu.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/