Özil’den gençlere destek!

Arsenal’in adı zaman zaman ayrılıkla anılan Alman yıldızı Mesut Özil, takımın genç oyuncuları hakkında açıklamalarda bulundu.

Premier Lig’in ilk iki haftasında forma şansı bulan, Joe Willock ve Reiss Nelson’ın geçirdikleri her saniyeden keyif almaları gerektiğini vurgulayan Özil, “Arsenal, gençlere inancını devam ettirmeli. Onlar da kendilerine inanmalılar, bu bence en önemli şey. Her zaman her şey güzel gidecek diye bir şey söz konusu değil, kötü günleriniz de olur. Fakat kendinize olan inancınızı kaybetmemelisiniz. Sahada oldukları, Arsenal formasını giydikleri her an keyif almalılar, eğlenmelilir. Eğer eğlenmezseniz ve mutlu olmazsanız hiçbir şey istediğiniz gibi olmaz. Ben Schalke forması giyerken bu fırsatı yakalamıştım ve diğer oyuncularla sahaya çıktım için heyecanlanmıştım. Çok sessizdim, gençtim ve soyunma odasında konuşmazdım. Sahada kendimi göstermek benim için diğer şeylerden daha kolaydı. Herkes bana yardımcı oluyordu bizde onlara yardımcı olmalıyız ve süreklilikleri için eğlenmelerini sağlamalıyız” diye belirtti.

Genç oyuncuların kendilerini tanıdığını söyleyen Özil, “Onlar kendilerini tanıyorlar, bu güzel bir şey. Kendinizi tanırsanız başka kimseyi dinlemezsinzi ve kendi oyununuz için çabalarsınız” dedi.

Leave a Comment