Özil, “Hiçbir yere gitmiyorum!”

Arsenal’in yetenekli on numarası Mesut Özil, kendisi ve takımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Alman yıldız sözleşmesinin sonuna dek Arsenal’de kalacağını vurguladı.

Bu sezon Arsenal’in oynadığı 11 maçın sadece ikisinde görev alabilen yıldız oyuncu, hakkında çıkan dedikoduları değerlendirdi. Özil, “2021 yılına kadar sözleşmem var o zamana kadar kalacağım. Yeni anlaşmayı imzalamadan önce dikkatli düşündüm ve kariyerimin en önemli kararlarından biri olduğunu söyledim. Sadece iki yıl daha kalmak istemedim, geleceğimi kulübe adamak istedim. Arsenal’de benim gibi istedi” dedi.

Sözlerine devam eden Türk asıllı Alman oyuncu, “Zor zamanlar geçirebilirsin ve bu kaçmak için bir neden değil, hiçbir yere gitmiyorum” diye konuştu.

Sürekli sakatlık bahanesiyle maça çıkmadığı hakkında çıkan konuşmalara ise Özil, “İnsanlar bunu bahane sanıyor oysa öyle değil. Sakatlıktan dolayı maç kaçırdığım zaman futbolu gerçekten özlüyorum. İnsanlar sakatlandığım ya da hasta olduğum zamanlar gerçek mi değil mi diye sorguluyorlar. Oysa beni tanısalar her maç oynamak istediğimi bilirler. Sakatken veya hastayken birçok maçta görev aldım. Oysa diğer futbolcular sakatlıkları bulunurken maça çıkmak istemezler” dedi.

Taraftarları ikiye bölen Mesut sorununa ise Unai Emery açık kapı bıraktı. Sheffield United maçı öncesi Mesut hakkında açıklamalarda bulunan Emery, oyuncunun forma şansının artık daha fazla olduğunu söyledi. Emery, “Sezon onun için fazlasıyla zor başladı. Sezon öncesi çok iyiydi fakat yaşanan üzücü olay onu etkiledi. Yaşanan olaydan sonra hastaydı ve formunu tekrar kazanmak için birçok antrenmanı kaçırdı. Eğer hazırsa ve bize yardımcı olabilecekse tabi oynayacak. Benim aklımda her zaman her oyuncudan verim almak var. Gelecek maçlarda ihtiyacımız olan çok büyük kaliteye ve yeteneğe sahip. Her gün gelişmesine ve her gün antrenman yapmasına sevindim. O bizim için özel bir oyuncu” diye konuştu.

Leave a Comment