Oxlade sezon bitmeden sahalara dönmek istiyor

Liverpool’un önemli isimlerinden Alex Oxlade- Chamberlain sezon sona ermeden sahalara dönmeyi arzu ediyor. Geçtiğimiz sezon Şampiyonlar Ligi Yarı Final karşılaşmasının ilk maçında dizinden ciddi bir sakatlık geçiren oyuncunun ne zaman döneceğine dair bir açıklama yapılmamıştı.

Nisan ayında sakatlanan ve 8 aydır futboldan uzak olan Alex, Liverpool kulübünün resmî sitesine yaptığı açıklamada rehabilitasyonunda topla ufak çalışmalar yapma aşamasına geldiğini belirtti.

Hedefini de açıklayan oyuncu; “Şu an için ilk hedefim salon çalışmalarında daha da iyi hale gelmek ve bir an önce dışarıda koşulara ve çalışmaya başlayabilmek. Şimdiden topla pas verebiliyorum. Bu kendimi iyi hissetmemi sağlıyor. Salon dışında çalışırken kendinizi daha yakın ve güçlü hissediyorsunuz.” diyerek durumuna açıklık getirdi.

Çok ciddi bir sakatlıkla mücadele eden İngiliz oyuncu kendisine desteği ve sabrı nedeniyle menajeri Jurgen Klopp’a da teşekkür etmeyi ihmal etmedi. “Ne zaman onunla karşılaşsak yüzünde gülümsemeyle beni karşılıyor. Çok pozitif ve hala planlarında olduğumu belirtiyor. Benim için çok büyük ve önemli biri.” şeklinde konuştu.

“Takım hakkında konuşurken hep beni işin içine dahil ediyor, bana zaman veriyor. Dönmem ne kadar sürerse sürsün endişe etmemem konusunda yardımcı oluyor. Tüm bunlar gerçekten benim için çok önemli” diyen oyuncu bu sezon en azından bir maçta süre almayı hedeflediğini dile getirdi.

“Bu sezon sona ermeden en azından bir maçta sahaya çıkabilmem çok önemli. Zihinsek olarak kendime bunu hala yapabildiğimi kanıtlayabilmek istiyorum. Ardından iyi bir sezon öncesi dönem geçirmeli ve yeni sezona taze bir başlangıç yapmayı hedefliyorum.” sözleriyle açıklamalarını tamamladı.

25 yaşındaki İngiliz oyuncu 2017 yazında Arsenal’den Liverpool’a transfer olmuş ve sakatlanana kadar muhteşem bir performans göstermişti.