Origi, “Odak noktamı değiştirdim”

Divock Origi, geçtiğimiz sezon sonunda geleceğine karar verirken içgüdüsünün Liverpool’da kalmasını söylediğini söyledi.

24 yaşındaki Belçikalı hücum oyuncusu, geçen sene attığı kritik goller sayesinde Liverpool ile sözleşme uzatma hakkı kazanmıştı. Eski kontratında sadece bir yıl kalan Origi, imzaladığı uzun vadeli yeni sözleşme ile kariyerini Liverpool’da sürdürme şansı yakaladı.

Sky Sports’a konuşan Origi, “Nerede olduğumuzu bilmek için ben ve kulüp arasında konuşmak için bir nokta vardı. Bu noktada sezonun çok yoğun olduğunu biliyordum ve nereye odaklanmam gerektiğini arıyordum. Bu yüzden ben işime odaklanırken beni temsil eden kişilerin görüşmeler yapmasına izin verdim. Ama sonunda içgüdülerim burada kalmam gerektiğini söyledi. Çok yetenekli bir grup olduğumuzu ve burada harika bir atmosfer olduğunu biliyorum bunlar benim için çok önemli detaylar. Hala oynayacağımız çok şey var, kupalar için herkes aç. Bu takıma hangi seviyede olursa olsun yardım etmek istiyorum” diye belirtti.

Sözlerine devam eden Origi, “Antrenmanlarda daha yüksek seviyelere çıkmaya ve oyunun tadını almaya başladım. Odağımı değiştirmek zorunda kalmıştım ve artık oyunlardan zevk alıyorum. Her gün antrenmana gidiyorum ve oyunumun seviyesini arttırmak istiyorum. Her şeyi bu düşüncenin üzerine inşa etmeye karar verdim ve iyi bir ivme kazandım” dedi.

Leave a Comment