“Old Trafford’da neler olacağını göreceğiz”

Marouane Fellaini, Manchester United’ın Manchester City’den uzak olmadığını söyledi. Fellaini, United’ın City’nin kalitesinden uzak olmadığını belirtmesine rağmen iki takım arasında 12 puanlık bir fark söz konusu.

City, milli ara öncesi son lig maçında United ile karşılaşmıştı. Etihad Stadyumu’nda oynanan mücadelede gülen taran 3-1’lik skorla Manchester City oldu. Manchester’ın mavi tarafı aldığı galibiyetle zirvede bulunuyor. Manchester United ise Premier Lig’de sekizinci sırada yer alıyor ve 4. sırada yer alan Tottenham’la puan farkı 7’ye çıkmış durumda.

Tüm bu tabloya rağmen United orta saha oyuncusu Fellaini, Sky Sports’a yaptığı açıklamada, Jose Mourinho yönetimindeki Manchester United ile ligin zirvesinde yer alan diğer takımlar arasında bir fark olmadığını vurguladı. Fellaini ev sahibi olacakları maçta intikam alacaklarını ifade etti.

Alınan sonucun iki takım arasında önemli bir fark yaratıp yaratmadığı sorulduğunda Belçikalı oyuncu, “Ben öyle düşünmüyorum. İngiltere’ye ilk geldiğim yılları hatırlıyorum, ilk dört, şimdi ilk altı, yani her yıl daha da zorlaşıyor. Gelecek sezon nelerin değişeceğini göreceğiz. Geçirilen her sezon sonunda lig yoğunluğu artıyor, Premier Lig bundan cazip. Manchester City güçlü ama kaybedeceklerini düşünüyorum. Tamam, gerçekten çok iyiler ve iyi oyuncuları var ama onları yenmek mümkün. Kaybettik ama Old Trafford’da neler olacağını göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

City, 2017/18 yılında 100 puanlık bir rekor kırdı ve bu sezona da aynı hızla başladı. City’nin futbolu her geçen gün beğenilmeye devam ediyor, bir övgüde Belçikalı orta sahadan geldi. Fellaini, Pep Guardiola’nın oyuncularına hayran kalmanın zor olmadığını belirterek, “Çok güvendiler, hepsi de iyi futbol oynuyor, hücum futbolu oynamaya devam ediyorlar ve iyi bir dinamikleri var.” sözlerini tamamladı.

Fellaini geçtiğimiz hafta saç stilini değiştirerek gündeme gelmişti.