O artık bir kahraman!

Leicester City patronu Brendan Rodgers, Sky Sports ile gerçekleştirdiği özel röportajda milli oyuncumuz Çağlar Söyüncü’nün yükselişini ve durumunu değerlendirdi.

Geçtiğimiz sezon öncesi 20 milyon euro karşılığında Freiburg’dan Leicester’a katılan Çağlar, bu sezon sergilediği performansla gündemden düşmüyor. Premier Lig’deki ilk sezonunda Claude Puel yönetiminde forma şansı bulamayan genç oyuncu; Harry Maguire’nin rekor bonservis bedeli ile Manchester United’ın yolunu tutmasınım ardından savunmanın baş kahramanı oldu. Özellikle bu sezon Wolves ve Chelsea maçlarındaki soğuk kanlı hareketleriyle taraftarların da gönlünü çalan Çağlar, kendisi adına hazırlanan özel bestelerle kahramanlığını ilan etti.

Sky Sports’a konuşan Brendan Rodgers ise ilk başlarda oyuncu hakkında şüphe duyduğunu fakat Çağlar’ın zaman geçtikçe kendini kanıtladığını söyledi. Rodgers, “Dürüst olmak gerekirse, onu ilk gördüğümde hata yapacak bir potansiyeli olduğunu düşündüm. Bu benim onun hakkında ilk düşüncelerimdi. Antrenmanlara çıktıkça ve onunla zaman geçirdikçe onun ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu gördüm. Takımda tercih edilen bir oyuncu değildi. Önünde Maguire, Evans ve Morgan vardı. Fakat onlar Çağlar’ı etkilemedi” dedi.

Korkusuz bir oyuncu!

Geçtiğimiz sezon Evans’ın sakatlık yaşaması ve Maguire’nin kızının doğumu nedeniyle izinli olmasının Çağlar için büyük bir fırsat olduğunu söyleyen Rodgers, “Huddersfield maçı onun için bir fırsattı. Maç günü bu kararı öğrendi ve sahada yer aldı. İyi bir maç çıkartmıştı. Çok geçmeden temsilcileriyle tanıştım ve gelecek sezon oynama fırsatı yakalayacağını söyledim. Johny ile olan uyumu beklediğimizden fazlaydı. Her geçen gün daha iyi olacak. Anfield’a gidilecek, Old Trafford’da oynayacak. O hiçbir şeyden korkumuyor. O hızlı, agresif. Her şeyden önce savunabiliyor. Bu düzeyde oynamanın zor olduğunu öğrenecek. Üst düzey futbolcularla karşı karşıya geliyor ve onları savunmaktan keyif alıyor. Onun burada ilk altı ayını eğitimle geçirmesi harikaydı. Onu yakından tanıma ve izleme fırsatı yakaladım. Dünyanın çeşitli yerlerinden geliyorlar ve üst düzey bir rekabete çıkıyor. Herkes geldiği gibi hazır olamaz. O artık adapte oldu ve formayı hak ediyor” diye konuştu.

Sky Sports’ta yer alan bir diğer haberde ise Çağlar Söyüncü’nün Manchester City kıskacında olduğu vurgulandı. Çağlar’ın takım arkadaşı Chilwell ise Çağlar’ı şu cümlelerle özetledi. “Rakiplerinin kendisini geçmesine izin vermiyor çünkü o insanlara acı vermekten hoşlanıyor, gerçekten yapar!”

Leave a Comment