Nuno Santo sorunlara çare arıyor!

Wolverhampton Wanderers menajeri Nuno Espirito Santo, Arsenal maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Düzenlenen basın toplantısında çeşitli konulara değinen ve geçtiğimiz hafta sonu Crystal Palace‘a karşı mağlubiyet alan Nuno; herkesin sorumluluk sahibi olduğunu ve kelimeleri harekete geçirmenin zamanının geldiğini vurguladı.

Yaşadıkları sorunların farkında olduklarını belirterek sözlerine başlayan Nuno, “Onlarla (Arsenal) yüzleşmemiz neyi iyileştirmemiz gerektiğini anlamakla ilgili. Antrenman sahasında çok fazla zaman geçiremiyoruz, oyunlar arasında kısa bir süre var ama sorunları ele almak ve daha iyi çözümler bulmaya çalışmak için şansımız var. Yeniden performans gösterebilmemiz için standartlarımızı yükseltmeye çalışıyoruz. Takım içinde herkesin gelişmesi gerektiği yaygın bir duygu. Bireysel olarak başlamalı, ardından takım olarak gelişmeliyiz. Diyalog her zaman olumlu sonuç gösterir, duyguları paylaşarak isteklerimizi eyleme dönüştürmeliyiz. Yarın yapmak istediğimiz şey bu, duyguları, kelimeleri eyleme dönüştürmek. Aklımızdan tamamen bu geçiyor” diye belirtti.

Takımına ait standartların gelişmesi gerektiğine vurgu yaparak sözlerine devam eden Nuno Santo; “Bir taahhüt var, inanç ve eylemler olması gerekiyor. Standartlarımızı yükseltmekten bahsettiğimizde, bunun nedeni standartlarımızın gerçekten yüksek olması ve bunu tekrar tekrar yapmamızdan geliyor. Bazen mümkün değildir, bazen zaman gerektirir ama önemli olan tek şey bağlılıktır. Maçlar arasında çok fazla zamanımız olmadığından, sorunlarımızla yüzleşmeli, onları ele almalı ve bunları eyleme dönüştürmeliyiz. Her zaman sahadaki maçlar bunu yapmanın en iyi yoludur. Daha iyi performans göstermek, standartlarımızı yeniden yükseltmek ve her birimizden bunu beklemek istediğimizi biliyoruz” dedi.

NUNO SANTO: “ODAKLANMA SORUNUMUZ VAR!”

Son dönemlerde yaşanan savunma hattındaki kriz hakkında da konuşan Nuno Santo, yaşanılan düşüşün hayal kırıklığı yarattığını söyledi. Nuno, “Hayal kırıklığına uğradım, endişeliyim, geliştirmemiz gereken bir şey. Sorumlusu olduğumuz golleri kabul ediyoruz. Bir rakip bir gol attığında ve bu gol fantastik bir gol ise bunu düşünmezsiniz. Sadece ileriye bakarsınız fakat biz son zamanlarda birçok gole izin veriyoruz. Maalesef hatalar yapıyoruz, geliştirmemiz gereken şeylerden biri de bu. Oyunun başlangıcında ya da ikinci yarının başında daha fazla odaklanmalıyız. Odaklanma sorunu birçok kez oluyor. Bu yönü geliştirmek istiyoruz” diye konuştu.

“ARSENAL SIKINTILARA KARŞI İYİ YANIT VERDİ”

Yarın oynanacak Arsenal maçını değerlendirerek sözlerini tamamlayan Portekizli Teknik Adam, rakibini küçümsemediğini ve Arsenal’in yükselen formunun dikkate alınması gerektiğini belirtti. Nuno, “İyi bir takım, gerçekten iyi bir takım. Yetenekli oyuncuları var. Herkes sorunlarla karşılaştı, zor durumlarla karşılaştı ve Arsenal bunlarla gerçekten iyi başa çıktı. Çok iyi oynuyorlar ve sahada performans gösteriyorlar, bu yüzden yarın zorlu bir maç bekliyoruz. Ligdeki tüm takımlar çeşitli nedenlerden dolayı sorunlarla karşılaştı, herkes bu sezonun diğer sezonlardan farklı olduğunu biliyor. Bu yüzden tüm takımlar bazı şeylerle yüzleşti ve bence Arsenal iyi bir yanıt verdi çünkü şu anda çok iyi futbol oynuyorlar. Geri dönmeyi başardılar. Onları ciddiye almamazlık yapamayız, büyük bir takım” dedi.

Kaynak: https://www.wolves.co.uk