Nuno Santo: “Kane ile yakında konuşmayı umuyorum!”

Tottenham Hotspur patronu Nuno Espirito Santo, antrenmanlara katılmama kararı alan Harry Kane ile henüz konuşmadığını, ancak durumu kontrol altına alabilmek için yakında tecrübeli oyuncuyla konuşmayı umduğunu söyledi.

Spurs’ün antrenmanlara katılmama kararı nedeniyle Harry Kane’ye para cezası vermesi beklenirken; 28 yaşındaki oyuncu, bu yaz satılacağına dair başkan Daniel Levy’den centilmenlik bekliyor. Sürecin daha da olumsuz ilerlemesine rağmen Tottenham’ın oyuncuyu satmaya niyeti olmadığı gözleniyor.

Chelsea ile oynanan ve 2-2 beraberlikle sonuçlanan hazırlık maçının ardından basının karşısına geçen Nuno Espirito Santo, yaşanılan durum hakkında açıklamalarda bulundu. Henüz Harry Kane ile konuşma şansı bulmadığını vurgulayan Portekizli teknik adam, durum değerlendirmesi gerçekleştirdi. Nuno Espirito Santo, “Yakında Harry ile konuşmayı umuyorum. Henüz fırsatım olmadı. Her şeyden önce sorunları kendimiz çözmemiz gerekiyor, sonra sizinle konuşacağım. Yorum yapmak istemediğimden değil, tüm bu konunun her şeyle ilgili olduğuna inanıyorum, kendi aramızda tartışılmalı ve çözmeliyiz. Bu konuda herhangi bir kamusal tartışmadan kaçınmaya çalışalım. Odaklanmalıyız. Sonuçta önemli olan aramızdaki durumu çözmek” dedi.

Sözlerine devam eden Santo, “Durumu kendi içimizde çözeceğiz, konuşarak ve daha iyi bir çözüme odaklanarak bir sonuca varmaya çalışmalıyız. Sezon öncesi her kulüp için zor oldu. Biliyorum, farklı bir süreç ilerliyor ama uluslararası görev nedeniyle çok fazla oyuncunun takımla birlikte olmaması, birçok menajer için zor zamanlar geçirmesine neden oluyor” dedi.

“TAKIMIN BİR DENGESİ OLMALI!”

Merak edilen Harry Kane sürecinin ardından takımını da değerlendiren Nuno Santo; her geçen gün daha çok çalıştıklarını ve yeni sezona hazır bir şekilde başlamak istediklerini vurguladı. Transferlerden bahsederek sözlerine başlayan Santo, “Tahmin edebileceğiniz gibi bu konuda her zaman çok sıkı çalışıyoruz. İhtiyacımız var ama kadromuzu geliştirmek çok zor. Çok yetenekli, çok iyi oyuncularımız var, takımın dengelenmesi gerekiyor. Steve ve Fabio’nun kadromuzu geliştirmek için işleri kolay gözükmüyor. Doğru oyuncuyu ya da oyuncuları seçmek için çaba gösteriyoruz. Her geçen gün antrenmanlarımız ağırlaşıyor ve bir adım daha ileri gidiyoruz. Önümüzde çok uzun bir süre kalmadı; bundan dolayı elimizden gelenin en iyisini yapabilmek için çalışıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: https://www.skysports.com/