Nuno Santo: “Her şey rekabet etme şeklimize bağlı!”

Tottenham Hotspur patronu Nuno Espirito Santo, hafta sonu oynanacak olan zorlu Manchester City maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında rakibinden çekinmediğini dile getirdi. Yeni takımıyla ilk Premier League maçına çıkacak olan Portekizli menajer, her şeyin sahada rekabet etme şekillerine bağlı olacağını söyledi.

Manchester City maçı hakkında düşüncelerini dile getirerek basın toplantısına başlayan Nuno Santo, rakibinin gücünün farkında olduğunu ancak geri çekilmek istemediklerini vurguladı. Nuno Espirito Santo, “Sert, kaliteli, harika bir kadro, iyi bir teknik direktör, Premier Lig şampiyonu! Birçok unvanları var. Ancak tüm rakiplerimizle sadece sezon başında değil, sezon içinde de iki kez karşılaşmamız gerekiyor. Kendimize odaklanıyoruz, istediklerimizi pekiştirmeye çalışıyoruz, performans ve işleri nasıl yapmak istediğimiz konusunda fikrimizi oluşturmaya çalışıyoruz. Her şey bizimle, oyunda yapmak istediğimiz şeylerle, rekabet etme şeklimizle ilgili. Kendimize odaklandık ve iyi bir takım olmaya çalışıyoruz. Açık olan bir şey var, biz hazırız. Bununla ilgili söyleyebileceğim tek şey, hazır olduğumuzdur. Oyuncularımın gösterdikleri şeylerden etkileniyorum ve daha da fazlasının olmasını bekliyorum. Çalışmayı asla bırakmıyoruz” dedi.

Düşüncelerinin ardından takımının durumunu değerlendirerek sözlerine devam eden Nuno, “Çok fazla antrenman yapmamış oyunculara karşı dikkatli olmalıyız ve önümüzde daha çok uzun bir yol olduğunu düşünmeliyiz, bu yüzden iyi olanı görmeye çalışalım. Aldığımız kararlar, hiçbir şekilde oyunculara sorun çıkarmayan kararlar. Hala düşünmek ve karar vermek için bugünümüz ve yarınımız var. Cristian Romero, Copa America’da sakatlandı, tatilini geçirdi ve şu an tamamen iyileşti. Bizimle birlikte antrenman yapabildi. İyi gidiyor, ama dediğim gibi, fazla seansı olmayan oyuncular… Onları sahaya koymaya karar verirken çok dikkatli olmalıyız. Oyuncuların bizimle çok fazla antrenman şansı olmadı, Romero, Bryan (Gil), Harry (Kane) için durum bu ve bu durumu dengelemeye çalışmalıyız” diye konuştu.

Geçtiğimiz hafta Arsenal’e karşı oynanan hazırlık maçında ufak bir sakatlık yaşayan Japhet Tanganga’ya ise özel olarak değinen Nuno; “Japhet oyun sırasında küçük bir sorun yaşadı, çok daha iyi ve bizimle antrenmana katıldı. Son karar yarın olacak, sadece Japhet için değil, tüm oyuncular için öyle olacak. Sessegnon’a gelirsek. Ne yazık ki sezon öncesinde çoğu zaman bizimle değildi ama geri dönüyor. Herkes bir şekilde zamanla sahalara geri dönecek” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.tottenhamhotspur.com/